Fotograf motocyklowy potrzebuje pomocy, znasz go - zrzutka "Papuq reaktywacja" - Motogen.pl

Darek Felis-Obrycki potrzebuje pomocy po poważnym wypadku motocyklowym. Papuq jest fotografem, ale możesz go znać także z różnych wydarzeń motocyklowych. Pomożesz?

Wszyscy uwielbiamy motocykle – co do tego nikt z nas lub Was nie ma najmniejszych wątpliwości. Chyba możemy się także zgodzić ze stwierdzeniem, że jazda motocyklem niesie pewne ryzyko. W wyjątkowo niemiły sposób tego ryzyka doświadczył Papuq, czyli fotograf motocyklowy, którego możesz znać.

Funkcjonujący pod ksywką „Papuq”, czyli Darek Felis-Obrycki, jest fotografem z ogromnym doświadczeniem w branży. Jego zdjęcia oraz filmy pojawiały się w zdecydowanej większości mediów motocyklowych w Polsce – m.in. w Motogenie, ale także w MotoRmanii, w Świecie Motocykli, czy w X-Crossie. Tworzył także programy telewizyjne, jak „Przyjazne Motocyklistom. Jeżeli nie zza obiektywu aparatu, to Papuqa możesz znać z wielu wydarzeń motocyklowych – współorganizował rundy Supermoto, kampanie społeczne, MotoMikołajki, Motoserce, a także Warszawskie Rajdy Turystyczne oraz szkolenia i zawody East River Enduro. Krótko mówiąc, Darek jest bardzo motocyklowy (więcej o jego przedsięwzięciach przeczytasz w linku do zrzutki, na dole artykułu). Ale teraz potrzebuje Twojej pomocy.

Wypadek, obrażenia i operacje

W maju 2022 roku, w trakcie przygotowywania testu motocykla, Darek miał wypadek motocyklowy. Kobieta prowadząca samochód osobowy, zawracając „na zakazie” z prawego pasa, staranowała prawidłowo i na szczęście nie za szybko jadącego na motocyklu Darka. Spośród wielu urazów, najpoważniejszym było otwarte złamanie kości udowej.

Darek miał już trzy operacje, ale z powodu znacznego ubytku kości, zrost jest problematyczny. Obecne pękła wewnętrzna płyta zespalająca, co dodatkowo pogorszyło stan kości. Oznacza to, że Papuq jest ponownie w szpitalu. Czekają go kolejne operacje (być może też skrócenie nogi, a następnie wydłużanie i mobilizacja kolana), a do tego długa i kosztowna rehabilitacja.

Co dalej? Pomożesz? Jest „zrzutka” dla Darka

Jak zapewne się domyślacie, brak możliwości polegania na własnej nodze uniemożliwia Darkowi realizację planów zawodowych, czy pracę jako operator kamery lub współorganizator wydarzeń motocyklowych. Pomiędzy operacjami, Papuq realizował wszelkie możliwe zlecenia, bo się nie poddaje i chce wrócić „na plan”. Darek się nie poddaje i wraz z żoną długo walczyli ze wszystkim sami.

Nadszedł jednak moment, w którym dostępne środki i możliwości zostały wyczerpane. Leczenie, rehabilitacja, wypożyczanie/zakup niezbędnych sprzętów, batalia o odszkodowanie, a nawet codzienne życie – na to wszystko potrzebne są środki, których już po prostu nie mają. Każdy wydatek stał się wyzwaniem.

W tym momencie Darek i jego żona muszą polegać na przyjaciołach, znajomych i także na Was. Zorganizowana została oficjalna zrzutka „Papuq reaktywacja!” na zrzutka.pl, gdzie Ty także możesz pomóc Darkowi stanąć na nogi.

Pomożesz? -> https://zrzutka.pl/5nbfxu


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany