Ducati – Scrambler i maksi skuter w ofercie marki? - Motogen.pl

Scrambler, maksiskuter, nowy sportowy motocykl oraz fabryki w Tajlandii i Brazylii, czyli plany Ducati na nadchodzące lata.

Wydawało się, że taka marka jak Ducati nigdy nie wypuści na rynek maksiskutera. Na temat takiego jednośladu krążyły żarty i spekulacje. Jednak przez lata Bolończycy nie byli zainteresowani takim rozszerzeniem oferty. Tym bardziej zaskakujące jest stwierdzenie Claudio Domenicali, dyrektora generalnego Ducati, że taki skuter jest już właściwie opracowywany. Oprócz maksiskutera na rynku pojawi się także Scrambler.

Podczas wywiadu udzielanego Moto Sprint Claudio przyznał także, że pod koniec 2011 roku pojawi się nowy, sportowy dwucylindrowiec klasy 1200, a nie jest to koniec niespodzianek rodem z Bolonii.

Do tej pory Ducati często stosowało silniki chłodzone powietrzem. Jednak, jak powiedział Domenicali, z takich jednostek nie można już właściwie uzyskać lepszych osiągów. Oczywiście, takie silniki nie znikną z oferty producenta, jednak będą montowane w wyjątkowych maszynach, takich jak Scrambler. Domenicali twierdzi też, że kolejne trzy lata będą kluczowe dla marki. Ducati chce bowiem powiększyć swoją produkcję do 60 000 sztuk motocykli rocznie.

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bolońska marka uruchomiła fabrykę w Tajlandii oraz szykuje się do rozpoczęcia produkcji w Brazylii. Motocykle będą montowane na miejscu, co ma umożliwić zredukowanie ich ceny na tamtejszych rynkach.
 

Więcej o motocyklach Ducati