Ducati Riding Experience powraca w sezonie 2015 - Motogen.pl

W tym sezonie uczestnicy dosiądą między innymi modeli Multistrada 1200 i 1299 Panigale S. Wśród dostępnych motocykli będą również Hypermotard, Hyperstrada, 899 Panigale, Monster 821 i Monster 1200.

Dla tych pierwszych przewidziano trasę turystyczną, która prowadzi przez Toskanię, a baza znajduje się w Montepulciano. Kurs nosi nazwę Multistrada Techride i obejmuje zarówno aspekty jazdy drogowej jak i podstaw off-road.

Dla uczestników kursu Intro będzie dostępny Monster 821. Poznają oni jak efektywnie korzystać z dobrodziejstw systemu ABS, a także nauczą się omijania przeszkód i reagowania na nagłe zdarzenia drogowe. Bardziej zaawansowani motocykliści mogą zapisać się na blok zajęć Precision, gdzie na modelach Monster 1200, Hypermotard i Hyperstrada będą mogli doskonalić już posiadane umiejętności.

Miłośnicy szybkiej, torowej jazdy mają do dyspozycji cztery rodzaje zajęć w zależności od poziomu zaawansowania – Track Warm-Up, Track Evo, Master i Champs Academy. Uczestnicy pierwszych dwóch kursów będą mieli do dyspozycji 899 Panigale, a uczestnicy dwóch pozostałych pojadą na 1299 Panigale S.

Wśród instruktorów będą Carlos Checa, Michele Pirro, Manuel Poggiali, Alessandro Valia i Dario Marchetti. Zajęcia torowe będą odbywać się na torach Misano Adriatico, Mugello i Adria Raceway. Więcej informacji znajdziecie na www.dre.ducati.com.

Terminy Ducati Riding Experience 2015:
8 – 10 maja – Montepulciano (Multistrada Techride)
11 – 13 maja – Misano Adriatico
15 – 17 czerwca – Mugello
03 – 05 lipca – Montepulciano (Multistrada Techride)
14 – 16 lipca – Adria Raceway
8 – 10 września – Mugello

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak