Detailing motocykla we własnym garażu? Opowiadamy, w jaki sposób wyczyścić motocykl samodzielnie, dobrze i łatwo. Pomaga nam zestaw Bling Starter Kit.

Jak dobrze i łatwo wyczyścić motocykl?

Dla większości z nas motocyklistów, nasze jednoślady to nie tylko narzędzia do przemieszczania się, ale coś, co daje przyjemność z jazdy oraz przyjemność z podziwiania. Dlatego warto o swój motocykl zadbać od strony wizualnej – zarówno w środku sezonu pomiędzy przejażdżkami, a także (a może szczególnie) przed długim zimowym garażowaniem.

Jak umyć motocykl w taki sposób, aby było łatwo i skutecznie? Na to pytanie odpowiadamy razem z Bling Bling Garage, używając zestawu Bling Starter Kit, na przykładzie BMW K 1300 S z 2009 roku. Oglądajcie:

Czym jest detailing motocykla?

Detailing w kontekście motoryzacyjnym jest kompleksowym czyszczeniem motocykla, samochodu, czy też łodzi lub śmigłowca. Pod pojęciem detailing może ukrywać się wieloetapowa, precyzyjna usługa polegająca na czyszczeniu, konserwacji, renowacji i wydłużeniu żywotności każdego elementu i detalu pojazdu, co może trwać nawet wiele dni.

Ale podstawowy detailing można wykonać także samodzielnie, we własnym garażu, bez ogromnego doświadczenia oraz bez poświęcania dziesiątek roboczogodzin. Nagrodą będzie satysfakcja i z pewnością czysty motocykl z efektem trwającym dłużej, niż po zwykłym myciu.

Bling Starter Kit – co zawiera zestaw do mycia motocykla?

Zestaw Bling Starter Kit marki Bling Bling Garage kosztuje około 200 złotych, a można kupić go w sklepie IMready.eu. W zestawie znajdują się:

  • 1 x BLING BRUSH – pędzelek do czyszczenia
  • 1 x BLING MITT – rękawica do mycia
  • 2 x BLING MICROFIBRE – ściereczka mikrofibrowa
  • 1 x BLING CLEANER – produkt do czyszczenia motocykli
  • 1 x BLING SHAMPOO – produkt do mycia motocykli
  • 1 x BLING DETAILER – produkt do zabezpieczania motocykli

Pędzelek wraz z Cleanerem służą do wstępnego czyszczenia motocykla, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, ale bez elementów lakierowanych. Następnie należy użyć rękawicy wraz Shampoo, aby umyć całkowicie motocykl. Finalnie, po osuszeniu, warto za pomocą ściereczki nałożyć Detailer, który nie tylko podkreśli kolory, ale także utrzyma czystość motocykla na dłużej.

Bling Starter Kit
Bling Starter Kit

Cały proces takiej pielęgnacji motocykla zajmie około 1-2 godziny, a do tego wystarczy, że wykonasz go raz na jakiś czas. Szczegółów dowiesz się z filmu, a Bling Starter Kit kupisz na IMready.eu (również z odbiorem osobistym w całej Polsce).

Zobacz też: Bling Starter Kit jest jedną ze świetnych propozycji na prezent dla motocyklisty.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany