Casey Stoner komentuje motocyklowe wpadki w znanych filmach - Motogen.pl

10 scen motocyklowych z hollywoodzkich filmów – Casey Stoner odpowiada, jak bardzo są (nie)realne!

Casey Stoner w czasie swojej świetności był niesamowitym zawodnikiem. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata MotoGP, a jego zdolności motocyklowe pozostają niedoścignione. W 2012 roku wkurzył się i zakończył karierę, będąc na szczycie. Teraz zmaga się z chorobą (zespół chronicznego zmęczenia), ale jednocześnie wiedzie spokojne życie z dala od blasku reflektorów.

Ostatnio wrócił na ekran, tym razem z magazynem Insider.com, aby skomentować 10 (dobrych lub kiepskich?) scen motocyklowych w hollywoodzkich filmach. Jeżeli brakuje Wam legendarnego CS27, ten materiał trzeba obejrzeć.

Casey Stoner komentuje sceny z filmów:
– „Mission: Impossible – Rogue Nation” (2015),
– „Skyfall” (2012),
– „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” (2019),
– „The Matrix Reloaded” (2003);
– „Terminator 2: Judgment Day” (1991),
– „Avengers: Age of Ultron” (2015),
– „Tomorrow Never Dies” (1997)
– „The Bourne Ultimatum” (2007),
– „The Great Escape” (1963),
– „Biker Boyz” (2003).

Jego zadaniem jest ocena jak bardzo prawdopodobne lub nierealne są zaprezentowane sceny. Przy okazji dodaje trochę konkretów od siebie. Oglądajcie:

Opowiadając o highside’ach, Casey zauważa, że są bolesne i dodaje: „mam w tym trochę więcej doświadczenia, niż bym chciał„. Porusza też temat zmiany biegów ze sprzęgłem: „To bardzo, bardzo stary system. Teraz mamy quickshiftery„.

Casey zdradza co nieco ze swojego podejścia do chopperów. W scenie z „Terminatora”, zauważa że „Harleye” są trudne w prowadzeniu i delikatnie rzecz biorąc – ciężko wjechać nimi w zakręt. Ale za to są mocarne i fantastyczne, o ile nie trzeba skręcać albo jechać po dziurach, bo potrafią też połamać kręgosłup.

Mistrz opowiada o tym, jakie siły działają przy hamowaniu i czy tylne koło unoszące się do stoppie w czymkolwiek pomaga. Oraz adekwatnie – czy wheelie pomaga w przyspieszaniu.

Opowiadając o jeździe na jednym kole, Casey powiedział: „Jeżeli ja potrafię to zrobić, to z pewnością jest na świecie sporo ludzi, którzy potrafią jeszcze lepiej.”

Tęsknicie za Caseyem Stonerem w padoku MotoGP?


Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany