Buspasy w Warszawie: na wiosnę rusza program testowy. Legalnie pojedziemy dwoma odcinkami. - Motogen.pl

Mimo pozytywnych opinii specjalistów z Politechniki Warszawskiej, stanowisko policji dotyczące poruszania się motocykli po buspasach jest negatywne, o czym informowaliśmy tutaj.

Włodarze Warszawy potraktowali negatywną opinię jako doradczą, nie wpływającą na tym etapie na oficjalne stanowisko miasta. Dlatego też, testowo, od wiosny 2018 przez cały rok na dwóch buspasach w Warszawie będzie można poruszać się legalnie motocyklami (ul. Radzymińska oraz Trasa Łazienkowska).

Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, pozwolenie obejmie wszystkie buspasy w Warszawie a stolica godnie dołączy do bardziej rozwiniętych w tym zakresie miast: Łodzi, Gdańska, Rzeszowa oraz Krakowa.

 

„Chcemy przekonać policję, żeby sprawdzić, jak to rozwiązanie będzie funkcjonowało w tych dwóch, wybranych miejscach. Zdanie policji jest dla nas ważne.” – podkreśla Agnieszka Kłąb, rzeczniczka Urzędu Miasta.

 

Urząd Miasta, a w tym Wiceprezydent Renata Kaznowska, walczą o motocykle na buspasach. Trzymamy zatem kciuki, że od 2019 w całej Warszawie motocykliści będą mogli poruszać się buspasami a policja na podstawie doświadczeń z dwóch testowych odcinków zmieni zdanie.

 

Jednocześnie dziękujemy urzędnikom, że mimo przeciwności nie poddają mając do czynienia z sensowną inicjatywą!