"Bezpieczny Motocyklista Jesienią" - policja organizuje wzmożone kontrole motocyklistów - Motogen.pl

Akcje kontrolno-prewencyjne w stolicy odbywają się regularnie, a najbardziej aktualna zaplanowana jest na dziś – 24 listopada.

Pomimo, że jesienna aura zapanowała już na dobre, a większość motocykli została zapakowana na kilka miesięcy do garaży, to polska policja nie zapomina o jednośladach!

Warszawska policja regularnie organizuje akcje „Bezpieczny Motocyklista Jesienią”, których celem są akcje kontrolno-prewencyjne. Najbardziej aktualna akcja odbywa się 24 listopada.

Mamy szczerą nadzieję, że policja nie skupi się jedynie na wlepianiu mandatów za prędkość, ale także przypomni motocyklistom, aby w jesiennych warunkach zadbali o kompletny ubiór zgodny z PPE, bezpieczną jazdę oraz dobry stan techniczny motocykla. Przy okazji przypominamy – warunki są słabsze, a więc dajmy się zauważyć kierowcom samochodów.

Poniżej oryginalna informacja wystosowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji:

Czy w listopadzie motocyklista może podróżować bezpiecznie? Oczywiście, że tak. Musimy tylko pamiętać, że warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ no to, co dzieje się na drodze. W dniu 24 listopada 2020 roku policjanci warszawskiej „drogówki” przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ”. Mówimy, że nie ma złej pogody – jest tylko źle ubrany motocyklista. Ale czy „dobry strój” wystarczy, aby uniknąć zdarzenia…?

Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykazała duży udział kierujących motocyklami w wypadkach na drogach stołecznego garnizonu. Jedną z głównych przyczyn ich powstawania jest niezmiennie prędkość, a także jazda niedostosowana do warunków panujących na drodze… Deszcz, mgła, czy też leżące liście na jezdni, to wszystko sprawia, że łatwiej stracić panowanie nad maszyną.

Policjanci biorący udział w działaniach obejmą szczególnym nadzorem odcinki dróg, na których zanotowano najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Będą oni monitorować miejsca grupowania się motocyklistów oraz organizowania wyścigów ulicznych, gdzie dochodzi do nagminnego łamania przepisów prawa. Policjanci zostaną wyposażeni w przyrządy kontrolno – pomiarowe, będą wspierani przez Grupę SPEED wyposażoną w laserowe mierniki prędkości z wizualizacją. Celem akcji będzie natychmiastowe reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez motocyklistów, przekraczania dopuszczalnych norm poziomu hałasu oraz wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany