Zmodyfikowane motocykle na bazie modelu H-D Iron 883 są gotowe, a Harley-Davidson uruchamia głosowanie w drugiej edycji konkursu Bitwa Królów. W plebiscycie trwającym do 18 kwietnia każdy może oddać swój głos na wybraną maszynę na specjalnej stronie internetowej http://customkings.harley-davidson.com/pl_PL.

Głosujący wybiorą 5 najlepszych motocykli z regionu Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Króla Custom wybierze profesjonalne jury i ogłosi to 15 maja.

W trzynastu salonach H-D w Europie Środkowej i Wschodniej powstało trzynaście maszyn custom. Dealerzy wykazali się oryginalnymi pomysłami, kreatywnością i sztuką indywidualizacji. W Polsce do konkursu przystąpiło sześciu dealerów Harley-Davidson – H-D Gdańsk, H-D Katowice, H-D Kraków, H-D Szczecin, Liberator z Warszawy i V-Force z Poznania.

Harley-Davidson Iron 883 przebudowany przez V-Force z Poznania

Harley-Davidson Iron 883 przebudowany przez V-Force z Poznania

Ograniczony czas i budżet nie stanowiły niemal żadnej przeszkody dla twórców, dzięki czemu każdy z motocykli jest jedyny w swoim rodzaju. Dowodzi to również tego, że w salonach H-D pracują prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. Teraz decyzja, kto zostanie regionalnym Królem Custom, zależy od waszych głosów.

Zbudowanie wszystkich tych nowych modeli Iron 883 wymagało tygodni ciężkiej pracy, od wstępnego poszukiwania inspiracji, pomysłów i sugestii, poprzez szkice, aż po konkretne modyfikacje. Każdy z konkursowych modeli odzwierciedla pomysły, umiejętności i niemal nieograniczone możliwości indywidualizacji oraz wszystko to, co Harley-Davidson może zaoferować klientowi przez sieć swoich salonów.

– W drugim roku konkursu Bitwa Królów powstały niezwykle interesujące i inspirujące modele custom. Osobiście nie spodziewałem się niczego innego, bo wiem, że salonami H-D kierują osoby z ogromnym doświadczeniem, które codziennie zajmują się przygotowywaniem motocykli swoim klientom. Ich pomysłowość, umiejętności i wyczucie detali sprawiają, że potrafią oni uczynić każdy motocykl Harley-Davidson odzwierciedleniem stylu i wartości wyznawanych przez ich właścicieli. To jeden z elementów układanki, która czyni Harley-Davidson światowym liderem w customizacji motocykli – mówi Martin Heřmanský, Country Manager Harley-Davidson na Europę Środkową i Wschodnią.

Zasady konkursu

Zwycięzca regionalnej rundy Bitwy Królów, którego poznamy 15 maja, awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się miesiąc później, 15 czerwca, podczas festiwalu Wheels & Waves we francuskim Biarritz. Laureat zostanie wyłoniony w drodze głosowania ekspertów spośród wszystkich zwycięzców etapów regionalnych i krajowych.

Druga edycja Bitwy Królów to kontynuacja zeszłorocznego konkursu, w którym zwyciężył zmodyfikowany Street 750, zbudowany przez salon H-D w Pradze. Wybrano go spośród modeli zgłoszonych przez ponad 150 salonów z całej Europy.

W tym roku platformą bazową jest jeden z najnowszych modeli Dark Custom, Iron 883, który może być również doskonałym pierwszym pojazdem dla młodszych motocyklistów, kobiet czy poczatkujących amatorów jazdy na motocyklu.

Zagłosuj na swojego faworyta w Bitwie Królów 2016!
http://customkings.harley-davidson.com/pl_PL

Więcej o motocyklach Harley-Davidson

Więcej w Z Kraju
Wygraj wejściówki na Motor Show 2016 w Poznaniu – rozwiązanie konkursu

Już 31 marca ruszają największe w naszej części Europy targi motoryzacyjne. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się motocykle, samochody,...

Zamknij