-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki ze świata motocykli

Ciekawostki ze świata motoryzacji, interesujące motocykle, trasy motocyklowe, targi i inne.

28.07.2008

Indyjska drużyna wojskowa bije rekord Guinessa

  CIEKAWOSTKI
Ekipa śmiałków z indyjskiej armii jest znana ze swoich cudacznych pomysłów, jak i z tego, że już cztery razy zapisała się w Księdze Rekordów Guinnessa, dzięki swoim motocyklowym wyczynom.

MV Agusta F4 312 RR na aukcji

  CIEKAWOSTKI
Podpisana przez światową sławę Moto GPGiacomo Agostini’ego MV Agusta F4 1078 RR 312 trafi na aukcję charytatywną. Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony dla brytyjskiej fundacji Motor Industry Charity BEN.

24.07.2008

Ed – Magiczna Trajka

  CIEKAWOSTKI
Koncepcyjne motocykle stają się coraz bardziej wyszukane i udziwnione. Ich nazwy zresztą także. Jednak gdy spojrzeć na Eda, widać, że już chyba niczego bardziej nietypowego nie da się wymyślić.

23.07.2008

Noah – alternatywny monocykl

  CIEKAWOSTKI
Andrei França, projektant z Belo Horizonte w Brazylii, zaprojektował koncepcyjny pojazd będący na poły motocyklem, na poły monocyklem.

22.07.2008

Żołnierz wygrał R1-kę Toselanda

  CIEKAWOSTKI
Bennetts – brytyjska firma ubezpieczeniowa postanowiła oddać jednemu ze swoich klientów Yamahę R1, którą James Toseland jeździł podczas imprezy promocyjnej w Silverstone.

21.07.2008

Bat – motocykl

  CIEKAWOSTKI
Kolejna porcja przygód kolegi nietoperza, nosząca tytuł "Mroczny Rycerz", przynosi kilka ciekawostek dla fanów motocykli. Nasza ulubiona latająca mysz tym razem porusza się motocyklem w cywilu – Bruce Wayne dosiada 190-konnej Agusty F4, a gdy zakłada swój trykocik z pelerynką, używa sp

Icare – motocykl koncepcyjny

  CIEKAWOSTKI
Wśród wielu różnych projektów o mniejszym lub większym rozmachu, Icare, który powstał w stajni Enzyme Design, wyróżnia się kilkoma istotnymi detalami.

17.07.2008

Światowy Dzień Jazdy Motocyklem do Pracy

1 CIEKAWOSTKI
Wczorajszy dzień, czyli środa 16 lipca, był jednocześnie Światowym Dniem Jazdy Motocyklem do Pracy. Świętowanie takiego sposobu poruszania się do pracy odbyło się na całym świecie już po raz dziesiąty.

15.07.2008

Tablice rejestracyjne z przodu motocykla?

  CIEKAWOSTKI
Na szczęście to nie nasz wymysł, choć spore szanse na taki przepis prawny ma Australia. Zdaniem przedstawicieli władz stanu Victoria, tablice na przedzie motocykla umożliwią łapanie piratów drogowych i zniwelują wysoki odsetek wypadków z udziałem tychże. Pojawiła się propozycja, by akcja rusz

14.07.2008

Alternatywny tor z przeszkodami

  CIEKAWOSTKI
Motocyklista widoczny na zdjęciu, został przyłapany przez przechodnia na dosyć niecodziennej zabawie. Jeśli przyjąć, że potraktował on drogę publiczną jako tor, to był to tor z przeszkodami, z których jedną stanowiła policyjna Skoda, jadąca powoli przy krawężniku.

Wahnsinn - motocykl z alternatywnym napędem

  CIEKAWOSTKI
Kolejny motocykl z alternatywnym napędem tym razem narodził się w szwedzkim Goteborgu.

11.07.2008

Gunbus 410 – największy silnik motocyklowy świata

1 CIEKAWOSTKI
Największy silnik motocyklowy świata został właśnie ukończony i włożony w ramę motocykla. Jego twórca, Clemens F. Leonhardt, co prawda jeszcze nie znalazł chętnego na jazdy próbne tym potworem, ale plotki głoszą, że chciałby zobaczyć swoją maszynę na drodze.

10.07.2008

BMW F800 Hill Climb Special

  CIEKAWOSTKI
Nowe dzieło bawarskiej marki BMW to motocykl nieco inny niż wszystkie.

07.07.2008

Motocykl – kondom

1 CIEKAWOSTKI
Jest taka reklama... ktokolwiek jeździ motocyklem pewnej marki, doznaje stanu zaspokojenia, uniesienia i szczęścia, określanego japońskim słowem "kando". Ktokolwiek jeździ motocyklem widocznym na zdjęciu obok, może doznać co najwyżej "kondo", czyli stanu, w jakim znajduje się motocyklista pod

Cosmo – kosmiczna trajka

1 CIEKAWOSTKI
Koło o średnicy 24 cali, a z tyłu koła samochodowe – tak mógłby się zaczynać przepis na trajkę. Tyle, że ta trajka, którą prezentujemy na zdjęciach obok, nie jest taką sobie zwykłą maszyną. I nie chodzi nam oczywiście o nazwę, która kojarzy się w niektórych kręgach z różowym, przesłodz

03.07.2008

Czworonożni motocykliści

1 CIEKAWOSTKI
Brytyjska firma ubezpieczeniowa Bennetts wybrała spośród swojej klienteli pięciu najdziwniejszych klientów – motocyklistów. Cała piątka to... psy. I nie, nie mamy tu na myśli funkcjonariuszy policji...

02.07.2008

Okazyjne Ducati

1 CIEKAWOSTKI
Ktoś miał fuksa stulecia. Ducati Desmosedici z przebiegiem niecałe 100 km zostało sprzedane na e-bay’u za 40 600 tysięcy funtów.

Najbardziej nietrzeźwi kierowcy

1 CIEKAWOSTKI
Nie tylko Polak potrafi. Możemy się jednak pocieszyć, że w kwestii siadania za kierownicę "pod wpływem" są też tacy, którzy w europejskich rankingach wypadają lepiej.

01.07.2008

Motocyklem z Hollywood do Włoch

  CIEKAWOSTKI
No tak, łatwo się już domyślić dlaczego Angelina Jolie oddała na aukcję swoją motocyklową kurtkę. Nie będzie jej dane zostać plecaczkiem w tym sezonie, a jej brzydsza połowa – Brad Pitt – zabiera motocykl i kumpla – Georga Clooneya i zamierza zwiedzać Włochy bez nadzoru połowicy.

Historyczny Triton skradziony

  CIEKAWOSTKI
Czasem lepiej trzymać swój motocykl pod kluczem. Przekonał się o tym Bill Graves, mieszkaniec Northampton w Wielkiej Brytanii. Pan Graves został okradziony – złodzieje zabrali jego motocykl z miejskiego parkingu.

archiwum

1    113
...
122  123  124    129

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści