Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Złodzieje górą? Brytyjski policjant zagrożony surową karą za taranowanie Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Złodzieje górą? Brytyjski policjant zagrożony surową karą za taranowanie

Brytyjski policjant może wylecieć z pracy za zastosowanie nowej taktyki taranowania, stosowanej przeciwko złodziejom jednośladów. Murem stoją za nim inni policjanci.

W listopadzie ubiegłego roku policjant staranował uciekającego skradzionym skuterem nastolatka, chcąc powstrzymać go przed dalszą niebezpieczną jazdą. W wyniku tego manewru chłopiec, który jechał bez kasku, doznał obrażeń głowy i trafił do szpitala, ale rany nie okazały się groźne dla życia. Młody złodziej przyznał się od później do kradzieży i jazdy bez uprawnień.

 

Niestety, prokuratura rozważa czy zastosowane przez policjanta metody były współmierne do zagrożenia i czy cel działań wart był podjęcia tak wysokiego ryzyka. Policjantowi grozi odpowiedzialność dyscyplinarna lub nawet zwolnienie z pracy.

 

Taktyka taranowania jest jednym ze skuteczniejszych sposobów brytyjskiej policji na walkę z plagą kradzieży, jaka od wielu miesięcy przetacza się przez ten kraj. Zwolennicy tej metody, w tym brytyjska premier Theresa May twierdzą, że to jedyny sposób na ograniczenie fali kradzieży. Ich opinię zdają się potwierdzać statystyki – liczba przestępstw związanych z jednośladami spadła ostatnio w Wielkiej Brytanii o jedną trzecią.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści