Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Suzuki SV650X - cafe racer po japońsku Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Suzuki SV650X - cafe racer po japońsku

Suzuki powoli, lecz konsekwentnie przygotowuje się do ataku na segment motocykli w stylu retro. Pokazany właśnie nowoczesny cafe racer SV650X wciąż jest modelem koncepcyjnym, ale już bardzo bliskim wersji produkcyjnej.

Złośliwi twierdzą, że w dziedzinie nadążania za rynkowymi trendami Suzuki jest jak Internet Explorer wśród przeglądarek internetowych. Bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach, ale wciąż jest w tyle. W dobie ogromnej popularności motocykli stylizowanych na retro firma już drugi rok testuje reakcje potencjalnych klientów na swoje pomysły w tym segmencie. W tym czasie konkurencja radośnie czerpie profity z motocykli już dawno wprowadzonych na rynek.

W zeszłym roku zaprezentowano koncepcyjnego SV650 Rally, który nie okazał się niestety wstępem do produkcji seryjnej. Kolejne miesiące pracy projektantów zaowocowały pokazanym właśnie na targach AIME w Ohio cafe racerem SV650X. Motocykl posiada wszystko to, co obecnie kocha rynek - owiewkę typu bikini, kierownicę clip-on i jednoosobowe siodło z przeszyciami. Managerowie Suzuki wciąż jednak nie dają motocyklowi zielonego światła i póki co nadal zbierają opinie gości targów.

 

Sytuacja być może wyklaruje się już na najbliższym Tokio Motor Show na przełomie października i listopada. Ostatni motocykl utrzymany w tym stylu, model GS450, Suzuki wypuściło w latach 80. SV650 ze swoim widlastym silnikiem wyraźnie patrzy w kierunku Włoch i bardzo dobrze nadaje się jako baza dla tego typu konstrukcji.

 

 

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści