Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Sto nowych fotoradarów w ciągu roku - ITD szykuje się do wojny Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Sto nowych fotoradarów w ciągu roku - ITD szykuje się do wojny

Sto nowych fotoradarów pojawi się na polskich drogach w ciągu najbliższego roku. Mają mierzyć prędkość, ale także dokumentować przejazd na czerwonym świetle. Działanie ma prowadzić do poprawy bezpieczeństwa ruchu i otwartej wojny z niezdyscyplinowanymi kierowcami.

Stosowanie fotoradarów wciąż budzi mnóstwo emocji i kontrowersji prawnych  - Najwyższa Izba Kontroli wciąż sprawdza, czy Odcinkowy Pomiar Prędkości stosowany przez Inspekcję Transportu Drogowego jest skuteczny i zgodny z prawem.

 

Fotoradary wciąż są najskuteczniejszym urządzeniem w polowaniu na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Instytut Transportu Samochodowego ma wskazać ponad sto nowych, niebezpiecznych lokalizacji, w których pojawią się kolejne. W ciągu najbliższych dwóch lat ITD będzie dysponować 358 urządzeniami a 111 z nich będzie w nowych miejscach.

 

Czy poza poprawą bezpieczeństwa sprawa nie ma drugiego dna? Od jakiegoś czasu najłatwiej ściągnąć pieniądze z kierowców. Wystrarczy po prostu jeździć zgodnie z przepisami...

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści