Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike Stefan Bradl przechodzi z MotoGP do World Superbike Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

Stefan Bradl przechodzi z MotoGP do World Superbike

Kolejny zawodnik z MotoGP przechodzi do World Superbike. Od przyszłego roku w barwach Hondy będzie startował Stefan Bradl, który obecnie jeździ w barwach zespołu Aprilia.

Stefan Bradl rozpoczął karierę w MotoGP od klasy 125cc w 2005 roku. Sześć lat później zdobył tytuł mistrzowski w klasie Moto2, a rok później debiutował w MotoGP. Pomimo, że obecnie jeździ w barwach teamu Aprilia, to zaczynał z LCR Honda.

 W Honda WorldSBK Team już jeździ jeden zawodnik z MotoGP - Nicky Hayden i właśnie do niego dołączy Bradl. Jednocześnie zespół opuści Michael van der Mark, który w barwach Hondy zdobył tytuł mistrzowski w klasie Supersport. Wiadomo już, że w przyszłym roku zawodnik pojedzie na motocyklu Yamaha. Van der Mark chciałby wykorzystać sezon na Yamasze żeby przejść do MotoGP i zająć fotel w boksie ekipy Tech 3.

Przed Stefanem Bradlem sporo pracy, ponieważ będzie musiał przestawić się na motocykl innej klasy oraz przyzwyczaić do zupełnie innego ogumienia i komponentów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Stefan Bradl zmienia barwy Stefan Bradl zmienia barwy
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści