Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata 9Cento - nowy koncept z BMW. Czy to oznacza zapowiedź następcy F800R? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

9Cento - nowy koncept z BMW. Czy to oznacza zapowiedź następcy F800R?

Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad jeziorem Como to wyjątkowo elegancki i wyszukany pokaz samochodowy. Nie dziwi zatem, że BMW zdecydowało się na pokaz swojego najnowszego konceptu 9Cento.

Źródłem napędu jest znana już z F850GS jednostka napędowa, najprawodpodobniej na potrzeby tego roadstera z nieznacznie zwiększoną mocą. Ciekawostką są mocno futurystyczne kształty owiewek, mnóstwo zastosowanego carbonu, ciekawe kształty reflektorów wykonanych w technologii LED. Smaczkiem stylistycznym jest pionowy spojler przed tylnym kołem. Nie do końca wiemy, czy to efekt mający podkreślić sportowe konotacje modelu, czy ma jakieś praktyczne funkcje.

 

 

Niecodziennym rozwiązaniem są kufry mocowane za pomocą elektromagnesów, których wierzch jest jednocześnie siedzeniem dla pasażerki. Prawda, że świetny pomysł?

 

Naszym zdaniem część rozwiązań z pewnością znajdziemy w nowym modelu, który ma zadebiutować jesienią.

Czy będzie to następca F800R, czy może pojazd zbliżony mentalnie do S1000RX ale z mniejszym silnikiem? Czas pokaże, mamy nadzieję, że model produkcyjny będzie mocno zbliżony do conceptu...

 

 

Więcej o motocyklach BMW

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści