Zwycięzca klasy quad w Rajdzie Dakar 2010 kontuzjowany - Motogen.pl

Marcos Patronelli, zwycięzca Rajdu Dakar w klasyfikacji quadów w 2010 roku, przez odniesioną niedawno kontuzję może nie być w stanie obronić tytułu.

Przyszłoroczna edycja Rajdu Dakar, jak zwykle, zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. W klasie quad zobaczymy aż 32 zawodników! Wśród nazwisk na liście startowej znajduje się również zeszłoroczny zwycięzca, Marcos Patronelli. Jednak pod koniec listopada zawodnik miał pecha i zaliczył upadek przy prędkości około 90 km/h. Spowodował on urazy obu kostek i ramienia. Młodszy z braci Patronelli nie poinformował organizatorów, że nie weźmie udziału w rajdzie jednak tego typu kontuzje leczy się około 5–6 tygodni. Oznacza to, że Marcos może nie być w dość dobrej formie, by obronić wywalczony w 2010 roku tytuł.

Teraz wszystkie oczy zwracają się na starszego z braci Patronelli, który w tej sytuacji będzie bronił rodzinnego honoru podczas Dakaru 2011. Czeka go jednak niełatwa walka. Na trasie będzie musiał bowiem zmierzyć się m.in. z Josefem Machackiem czy Rafałem Sonikiem, który w tym roku występuje w barwach Orlen Teamu i na pewno będzie chciał ponownie zająć miejsce na podium.

W przyszłorocznej edycji Dakaru zobaczymy również debiutanta w tym Rajdzie, Łukasza Łaskawca. Zawodnik pojedzie na quadzie Yamahy z numerem 269.