"Uwaga, motocyklista" - satyra na temat jednośladów. Zabawna czy żenująca? - Motogen.pl

„Piątek” bierze na swój zabawny celownik motocyklistów, naśmiewając się ze schematów. Zrobił to dobrze? Jest zabawnie czy żenująco?

Wiecie na czym polegają dobre żarty, trafione skecze, najlepsze standupy, czy generalnie satyra? Trzeba wziąć trochę prawdy i doprawić ją czymś ironicznym, śmiesznym, albo dodać ciekawą historyjkę. W tym samym schemacie działa twórca internetowej serii „Piątek”. Nigdy wcześniej go nie oglądaliśmy, ale na swoim kanale YT opowiadał już (to znaczy wyśmiewał się) z przeróżnych grup społecznych i zjawisk: z zakupów na OLX, z remontowania mieszkania, z narwanych kierowców… i tak dalej. Tym razem padło na motocyklistów.

Odcinek nazywa się „Uwaga, Motocyklista!” i tym razem Piątek naśmiewa się właśnie z nas, na ścigaczach, czoperach, czy endurakach, prezentując utarte schematy w sposób zabawny. No właśnie, czy aby na pewno zabawny? Twórca trafił w schematy? Obejrzyjcie, pochwalcie się wrażeniami!

Ja osobiście nie zaśmiałem się ani razu, mimo że raczej mam do siebie dystans… Za to poziom „krindżu”, czyli zażenowania, wystrzelił poza skalę. Mam jednak prośbę – powstrzymajcie się od jadowitych komentarzy, bo powyższy film jest przecież formą rozrywki. Jeżeli się nie podoba, napiszcie to kulturalnie.

Swoją drogą, na 64 tysiące wyświetleń, film dostał 4,3 tys. łapek w górę i 175 w dół. Czyli widowni „Piątkowej” raczej się podoba. Może po prostu ja się nie znam? 🙂


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany