Puchar Polski w wyścigach skuterów – Stary Kisielin - Motogen.pl

II runda Pucharu Polski w Wyścigach Skuterów odbyła się w sobotę, 15 maja, na torze kartingowym Wallrav w Starym Kisielinie k. Zielonej Góry. Niestety, nie dopisała zarówno pogoda (wszystkie wyścigi odbyły się na mokrej nitce toru), jak i frekwencja zawodników. Ze względu na brak uczestników wyścigi klasy 1 Amator zostały odwołane!

W klasie 2 w obu biegach bezkonkurencyjnie zwyciężył Krzysztof Żyła #13 (ZIPP Racing Team). W pierwszym wyścigu drugą lokatę wywalczył Szymon Urbaniak #42 (Mieloch Racing Team), który przejechał linię mety przed Dariuszem Beszterdą #37 (Zipp Racing Team) i Pawłem Tomaszewskim #3 (Zipp Racing Team). Na kolejnych pozycjach uplasowały się przedstawicielki płci pięknej z TNT Racing Team, Natalia Florek i Anna Kasprowicz, które, niestety, zaliczyły podczas wyścigu kilka wywrotek. W drugim biegu Natalia zajęła trzecią lokatę, za Dariuszem Beszterdą. Szymon Urbaniak ukończył wyścig na czwartej pozycji.

W klasie 3 na linii startu stanęło dziewięciu zawodników, w tym startujący gościnnie, poza punktacją zawodnicy z niemieckiego teamu AST oraz Mieloch Racing. Zwycięzcą obu biegów został Szymon Rajczak #89 (Polini – Mieloch Racing Team), który, mimo deszczu, z okrążenia na okrążenie był coraz szybszy. Tuż za nim dzielnie podążali Wojciech Jakubowski #33, Denis i Kevin Chadrysiak oraz Tomek Noster #60. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Wojtek Jakubowski, #33 (Zipp Racing Team), a trzecie Kevin Chadrysiak #182 (AST Racing Team).