Pierwsza runda Wyścigów Skuterów o Puchar Polski – Gostyń - Motogen.pl

Inauguracyjna runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów 2010 odbyła się w słoneczną sobotę, 24 kwietnia, na odnowionej nitce toru kartingowego w centrum Gostynia. Mimo że przybyło wielu kibiców, frekwencja zawodników nie dopisała. Do zawodów zgłosiło się zaledwie trzynastu zawodników, głównie z Wielkopolski.

W klasie Amator 50 ccm zadebiutował w pięknym stylu Wojciech Jędrzejewski #46, startujący na skuterze Yamaha Aerox, który zajął w klasyfikacji generalnej miejsce drugie. Na pierwszej pozycji uplasował się Paweł Tomaszewski #3. W klasie Amator 70 ccm jako jedyny wystartował Bartosz Łyskawiński #93.

W klasie 2 (50 ccm) wystartowało łącznie pięciu zawodników, w tym dwie reprezentantki płci pięknej. W obu biegach niepokonany okazał się Krzysztof Żyła #13 (Bidon RT). Interesująca walkę w obu wyścigach stoczyli Szymon Urbaniak #42 (Mieloch Racing Team) i Natalia Florek #35 (TNT Racing Team). W pierwszym biegu druga pozycja należała do Szymona, z kolei w drugim biegu do Natalii. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Dariusz Beszterda #37 i Anna Kasprowicz #70.

W obu biegach najszybszej klasy 3 (70 ccm) można było podziwiać pasjonującą walkę o czołowe lokaty między Marcinem Matysiakiem i Wojciechem Jakubowskim. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Jakubowski, a na drugim miejscu uplasował się Matysiak, tuż przed swoim kolegą z zespołu Tomkiem Nosterem (TNT Racing Team). Warto wspomnieć, że do wyścigów skuterów powrócił Jakub Wróblewski, który, niestety, z powodu problemów technicznych w pierwszym biegu startował na skuterze o pojemności 50 ccm, a drugiego biegu nie ukończył.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 15 maja w Starym Kisielinie k/Zielonej Góry. Mamy nadzieję, że tym razem frekwencja zawodników będzie zdecydowanie lepsza.