Nowy Targ: zamiast #zostańwdomu, motocykliści uciekali przed policją - jeden miał wypadek, był poszukiwany - Motogen.pl

Piękna pogoda za oknami ani trochę nie zachęca do siedzenia w domu, aby nie rozprzestrzeniać wirusa. Jak donosi policja, w miniony weekend motocykliści ruszyli na rekreacyjne wycieczki…

W niedzielę 5 kwietnia około godziny 13.00 na Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu policjanci zauważyli trzech motocyklistów. Dali im sygnał do zatrzymania. Motocykliści odjechali w stronę Krakowa – policjanci ruszyli w pościg. Policja informuje o stwarzaniu zagrożenia, wysokich prędkościach i łamaniu wielu przepisów przez motocyklistów… Za Rabką-Zdrój, czyli ok. 20 kilometrów dalej, jeden z motocyklistów stracił panowanie nad swoim Suzuki, doszło do wypadku.

Policjanci przerwali pościg i ruszyli z pomocą. Motocyklista na szczęście nie odniósł obrażeń.

Okazało się, że 35-latek z powiatu nowosądeckiego wybrał się na motocyklową przejażdżkę. Szybko też wyjaśniły się powody ucieczki. Mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową z Nowego Sącza, nie posiada prawa jazdy oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów.

35-latek trafił do aresztu. Czeka na przesłuchanie w sprawie prokuratorskiej, odpowie także za niedzielne wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu:
„Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów (art. 244 kk) oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej (art. 178b kk), grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu wysoka kara ze strony służb sanitarnych – nawet do 30 tys. złotych.

Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów.”

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany