North West 200 jednak wystartuje w 2023! Wyścigi drogowe w Irlandii Północnej uratowane - Motogen.pl

Legendarne wyścigi drogowe w Irlandii Północnej jednak odbędą się – pomoc nadeszła od pewnego biznesmena…

Na początku lutego świat wyścigów motocyklowych zelektryzowała wiadomość, że wyścigi w Irlandii Północnej – wraz z North West 200 na czele – raczej się nie odbędą. Przyczyną były ogromne koszty ubezpieczenia imprezy. Dziś już wiemy, że serię wyścigów drogowych jednak udało się uratować!

Jednym ze sposobów na ratunek była pomoc od fanów – uruchomiono oficjalną zbiórkę internetową. Wprawdzie udało się zebrać równowartość ponad pół miliona złotych, ale to i tak stanowiło zaledwie jedną-trzecią z zadeklarowanej kwoty 300 000 GBP.

Ratunek przyszedł z dwóch kolejnych stron. Po pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało nową, wciąż drogą, ale znaczenie korzystniejszą umowę. Po drugie – co okazało się kluczowe – pomoc nadeszła z prywatnej strony. Wsparcie okazał pewien biznesmen, Derek Keys, szef firmy Euro Auction, zajmującej się aukcjami ciężkiego sprzętu przemysłowego.

Derek uznał, że skoro firma obchodzi swoje 25-lecie i skoro przez tyle lat ludzie pomagali jemu, to Derek teraz pomoże komuś. No i pomógł, przekazując ogromną kwotę na organizację wyścigów drogowych w Irlandii Północnej.

W 2023 roku odbędzie się prawie cała seria wyścigów drogowych w Irlandii Północnej. Anulowane zostanie tylko Tandragee 100, które odbywa się na początku kwietnia, ponieważ zostało już zbyt mało czasu na organizację. Poza tym w kalendarzu zostaje kilka innych wyścigów: Armoy, czy Cookstown 100, no i oczywiście North West 200 – czyli najważniejsza rozgrzewka przez Tourist Trophy na Wyspie Man.

Data tegorocznego wyścigu North West 200 to 7-13 maja 2023.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany