Kamera wewnątrz kasku z okrążenia TT na Wyspie Man - tego jeszcze nie widziałeś, zakrzywia umysł - Motogen.pl

Z wyścigów na Wyspie Man było już wiele onboardów. Ale nagranie z wewnątrz kasku pokazuje, że najszybsi zawodnicy muszą być też szaleńcami.

Davey Todd w 2018 roku zgarnął tytuł najszybszego świeżaka na Wyspie Man. W tym roku udowodnił, że trzeba na niego patrzeć w kontekście jednego z najlepszych zawodników wyścigów drogowych, który regularnie stawał będzie na podium. Podczas Isle of Man 2024, Davey Todd zgarnął dwa zwycięstwa: w Senior TT oraz w Superstock 1 TT, a ponadto zgarnął miejsca na podium w kolejnych trzech wyścigach.

Czy jest szybki? Oj, bardzo! Oficjalny kanał IoMTT opublikował nagranie, jakiego jeszcze nie było. Po raz pierwszy można obejrzeć przejazd pełnego okrążenia Mountain Course z dokładniej takiej perspektywy, jak widzi to zawodnik – za sprawą kamery z kasku. Jest to nagranie jeszcze z okrążeń rozgrzewkowych, ale Todd i tak leci pełnym ogniem. Zobaczcie:

Davey Todd łamie pierwsze 250 km/h zaledwie kilkanaście sekund po wyjeździe z boksów, a powyżej 300 km/h jedzie wielokrotnie. Przy takim tempie, dwupasmowa droga sprawia wrażenie bardzo wąskiej… Tym bardziej, że zaledwie kilka centymetrów dalej są już takie przeszkody, jak krawężniki, barierki, murki, widzowie, czy domy.

To nagranie pokazuje, że aby być zawodnikiem wyścigów drogowych, trzeba być trochę „odklejonym”… I zasługuje to na ogromny szacunek! W co ciekawszych komentarzach czytamy:

„Formuła 1, Nascar, to jak wieczorny spacerek w porównaniu do tych gości.”

„Jestem zaskoczony, że on wciąż może siedzieć na motocyklu z tak wielkimi cohones. Wszyscy Ci goście są legendarni. To wisienka na motorsportowym torcie.”

„Gdy myślałeś, że widziałeś już wystarczająco dużo onboardów z TT w ostatnich latach, aby docenić czystą odwagę i umiejętności zawodników… Wtedy to nagranie uderza Cię w twarz. Zakrzywia umysł w sposób nie do opisania. Ogromny szacunek dla Davey’a i każdego innego zawodnika z TT. A teraz muszę się położyć.”

„Widziałem wiele klipów pokazujących, jak szybko ci goście jeżdżą. Ale to jest pierwszy klip pokazujący, jak nierówno jest na TT. Motocykl wygląda jakby wierzgał, a Davey nigdy nie odpuszcza.”


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany