Suzuki opracowało eksperymentalną wyścigówkę z eko-paliawem na endurance Suzuka 8 Hours - Motogen.pl

Team Suzuki CN Challenge wystartuje na wyścigu Suzuka 8 Hours (na czas i wytrzymałość) z eksperymentalnym eko-paliwem do GSX-R1000R.

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship). W motocyklach zespołu Suzuki w 45. edycji japońskich zawodów zostanie przetestowane m.in. eksperymentalne paliwo z bio-dodatkami.

Benzyna dla motocykli z teamu Suzuki (GSX-R1000R) zawiera 40 procent dodatków pochodzenia biologicznego i jest oficjalnie certyfikowana przez FIM (Międzynarodowa Federacja Motocykli). W odróżnieniu od pozostałych wyczynowych motocykli, które w Japonii będą startować zatankowane paliwem ERZ, maszyny Suzuki dopuszczono do wyścigu w klasie eksperymentalnej. Projekt wymagał wdrożenia wielu technologii. Prócz paliwa czy zupełnie nowego oleju trzeba było opracować inne tłumiki, opony, owiewki oraz hamulce – komponenty dostarczyli partnerzy-sponsorzy teamu zaangażowani
w rozwój i wsparcie projektu Suzuki.

W barwach „Team Suzuki CN Challenge” na torze Suzuka będzie rywalizować Etienne Masson (zawodnik teamu Yoshimura SERT Motul i jeden z triumfatorów w tegorocznym, 24-godzinnym wyścigu motocykli w Le Mans), Sodo Hamahara (na koncie ma m.in. udział w 8-godzinnym wyścigu z roku 2017 z zespołem „Suzuki Endurance Racing Team”) oraz Hideyuki Ogata.

Udział w japońskiej rundzie zawodów w jeździe na czas i dystans ma służyć rozwojowi technologii dla ochrony środowiska. Weryfikując cenne informacje zebrane na torze Suzuki, chce promować nowe rozwiązania, które w niedalekiej przyszłości mogą trafić do modeli w produkcji seryjnej.

Najważniejsze dane:

  • Benzyna: Elf Moto R40 FIM  
  • Wydech : Yoshimura Japan (z katalizatorem)
  • Opony: Bridgestone (opony wyczynowe, w których mieszance zwiększono udział materiałów po recyklingu)
  • Olej silnikowy: MOTUL (z bio-dodatkami)
  • Owiewki: JHI (recyklowane włókno węglowego, pre-preg)
  • Błotniki: Tras, Bcomp (kompozyt z wykorzystaniem naturalnego włókna lnianego)
  • Przednie hamulce : Sunstar Engineering (tarcze stalowe, klocki hamulcowe z niskim poziomem pylenia)
  • Akumulator: ELIIY Power, LFP do motocykli

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany