Podczas imprezy Vans Classic & Warsaw, która odbyła się w Praskiej Drukarni w Warszawie, mieliśmy możliwość zobaczyć po raz pierwszy projekt Vespy PX, kultowego już pojazdu, którego customizacją zajął się Paweł „Swanski” Kozłowski. Swanski to artysta, malarz i grafik, którego sława wykracza daleko poza granice polski, a niepowtarzalny styl i kreska stały się znakiem rozpoznawczym. Po współpracy z takimi markami jak Absolut, Red bull, Pepsi czy Nike przyszedł w końcu czas na Vespę.

Vespa spod pędzla Swanskiego, ma niepowtarzalny styl i charakter, który idealnie współgra z sylwetką samego autora. Wzór jej malowania obecny jest na wielu innych pracach artysty, w tym w kolekcji ubrań marki Turbokolor, której Paweł jest dyrektorem artystycznym. Całość projektu jest wizualną ucztą dla oka, który pozostawia ciarki na skórze.

Na imprezie Vansa, która skupiła całe warszawskie środowisko skateboardingowe i bmx-owe, Vespa była atrakcją przyciągającą największą uwagę. Zarówno zawodnicy, jak i zwiedzający zajadając się goframi na patyku w kształcie charakterystycznej podeszwy Vansa, tłumem nacierali na „pokój” Swanskiego, w którym oprócz skutera, pokazane były inne prace artysty, w tym kolekcja ręcznie malowanych kasków Biltwell.

Vespa Swanskiego to kolejne owocne przedsięwzięcie, w którym sztuka romansuje z motoryzacją. Jesteśmy wielkimi fanami połączenia tych dwóch światów.

O tym projekcie, jak i o dalszych planach artysty, przeczytacie już niedługo na Motogenie.

Więcej o motocyklach Vespa