Grupa Piaggio (Aprilia, Moto Guzzi, Vespa...) otrzymuje pożyczkę 60 milionów euro - Motogen.pl

Możemy spodziewać się, że topowe superbiki, zwykłe motocykle oraz codzienne skutery będą jeszcze lepiej dopracowane i otrzymają nowe technologie.

Grupa Piaggio, która posiada takie marki, jak Aprilia, Moto Guzzi, Vespa, Piaggio, Gilera, Derbi, Scarabeo, Piaggio Commercial, Ape, otrzymuje pożyczkę inwestycyjną w wysokości 60 milionów euro.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, nowa linia kredytowa stanowiła będzie „wsparcie planu inwestycyjnego w badaniach i rozwoju (research and development) dziedzin innowacyjnej technologii i rozwiązań produktowych”.

Grupo Piaggio ma zamiar „pracować nad obszarami aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju (wliczając redukcję konsumpcji paliwa oraz emisji spalin i ciepła)”. Nowe rozwiązania trafią do motocykli, skuterów i pojazdów komercyjnych.

Pandemia COVID-19 miała ogromny wpływ na wiele gałęzi przemysłu. We Włoszech stanęło wiele biznesów. Grupa Piaggio także czasowo zatrzymała pracę. Teraz firma ma zamiar nadrobić ten czas i to z nawiązką. Pożyczka realizowana jest przez Banca MPS oraz Cassa Depositi e Prestiti.

Dział R&D w Grupie Piaggio działa prężnie. 3-kołowe skutery Piaggio od wielu lat dominują rynek, technologia wyścigowa Aprilii stoi na wysokim poziomie, a niedawno Piaggio zapowiedziało, że skutery otrzymają pakiet aero godny MotoGP. Jesteśmy więc ciekawi, jakimi nowymi rozwiązaniami producent zaskoczy nas w najbliższych latach, zarówno w skuterach, jak i najlepszych superbikach

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany