Kobiety na cruisery czyli Harley-Davidson i Highway Runaways Ride - Motogen.pl

Wszystko zaczęło się… sto lat temu. Wtedy Avis i Effie Hotchkiss przejechały 9000 mil (14 484 km) z Nowego Jorku do San Francisco. Teraz podobną trasą pojedzie amerykańska fotograf Lanakila „Lana” MacNaughton oraz jej przyjaciółki.

Lanakila MacNaughton zaczęła jeździć w wieku 20 lat i obecnie jest posiadaczką dwóch motocykli marki Harley-Davidson – FLH Shovelhead z 1973 roku oraz EVO Chopper z 2003 roku. Będą jej towarzyszyć jeszcze cztery kobiety. Pierwsza z nich to urodzona w Londynie, wychowana w Nowej Zelandii i mieszkająca w słonecznej Kalifornii Imogen Lehtonen i zajmuje się wyrobem biżuterii. Mówi o sobie, że żyje dla przygód i poznawania nowych miejsc. Dosiada modelu Sportster 1200 z 2001 roku. Meg Marie to była tancerka z Disneylandu. Pasją do motocykli zaraził ją starszy brat. Meg mówi, że motocykle dały jej sporo pewności siebie i dzięki temu otworzyła kwiaciarnię i odbyła podróż autostopem po Indiach. Jeździ Sportsterem 1200 z 2007 roku. Nina Kaplan pierwszy raz wsiadła na motocykl w wieku 13 lat, kiedy to ojciec postanowił nauczyć ją jeździć na jednośladach. W ekipie jest również Jenny Czinder, która jeździ dopiero od trzech lat, ale doskonale czuje się w siodle swojego Sportstera 1200.

Lankila MacNaughton tak mówi o projekcie:

„Ten przejazd przedstawia ducha mocnych i silnych kobiet. Jazda Harleyem polega na ciągłej ucieczce przed codziennością. Ucieczka to nasze marzenie, a teraz stała się naszą rzeczywistością.”

Podróż rozpocznie się 3 lipca i potrwa cztery tygodnie. Panie odwiedzą Atlantę, Naschville, Austin, Albuquerque, Denver, Reno, Cartersville i Denver, a meta będzie czekała w San Francisco.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na www.h-d.com/women. A czy wśród naszych czytelniczek są Panie, które dosiadają dużych lub mocnych motocykli?

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak