Ktoś zbudował motocykl z DWUSUWOWYM silnikiem V6 1200 ccm! Video z hamowni! - Motogen.pl

Jak on się drze! Co za szatańska maszyna! Popatrzcie i posłuchajcie!

Osoba odpowiedzialna za ten szalony silnik nie jest byle kim. Jeżeli w latach ’70 lub ’80 w Wielkiej Brytanii miałeś lub ścigałeś się motocyklem dwusuwowym, marzyłeś, żeby za jego tuning zabrał się właśnie Stan Stephens. Po latach sławy Stan przeszedł na pół-emeryturę, na której rozrywkowo budował i odbudowywał silniki dwusuwowe. Dziś ma 75 lat.

Zdjęcie tego samego silnika z 2015 roku

W 2015 roku po sieci krążyły zdjęcia nowego silnika zbudowanego przez Stana: dwusuwowa jednostka V6 o pojemności 1200 ccm.

Cylindry pochodzą z quada Yamaha Banshee, w której pracował dwusuwowy, rzędowy silnik dwucylindrowy 350 ccm (który to bazował na legendarnym modelu RD350LC). Blok nowego silnika V6 zbudowany został z półtora silnika Yamahy RD500 (który był dwusuwową V-czwórką). Na efekty przyszło nam długo czekać…

Silnik (wraz z motocyklem) już na hamowni – październik 2020 r.

Po pięciu latach ciszy, silnik 2T V6 1200ccm już w ramie z kołami w końcu jest na ukończeniu. Kilka dni temu trafił na hamownię do NYA Bikes, gdzie miał swoje pierwsze odpalenie… Jak on się drze! Co za szatańska maszyna! Popatrzcie i posłuchajcie:

Temat będziemy śledzili – damy znać, gdy dowiemy się o postępach pracy. A teraz możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia, jakie posiadamy:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany