Jakie opony do skutera: do 125, do maxi-skuterów. Zobacz ofertę Deli Tire! - Motogen.pl

Jakie opony wybrać do skutera miejskiego, do 125, całoroczne, na zimę,. Zobacz ofertę Deli Tire – renomowanego producenta z Indonezji…

Jakie opony do skutera?

Jakie opony do skutera? To jedno z najczęściej zadawanych pytań związanych z użytkowaniem tych niewielkich jednośladów. Nie ma na świecie miejsc, gdzie eksploatacja skutera i niewielkich motocykli odbywa się intensywniej niż na dalekim wschodzie. Mówimy tutaj o Japonii, Chinach, Wietnamie, Filipinach, Tajlandii, Malezji, czy właśnie o Indonezji, z której wywodzi się marka będąca bohaterem tego artykułu o oponach do skutera – Deli Tire.

Marka Deli Tire ma blisko 70 lat doświadczenia w produkcji opon rowerowych, motocyklowych, skuterowych oraz terenowych i użytkowych. W rozwoju marki ogromne znaczenie miała ścisła współpraca z włoskim producentem opon premium, dziś Deli Tire to połączenie włoskiego designu i wysokiej jakości mieszanek gumowych bazujących na naturalnym kauczuku. Z uwagi na specyfikację klimatyczną kraju macierzystego, opony Deli zapewniają bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni oraz świetną relację ceny do jakości.

Skutery to rodzina pojazdów od małych, poprzez średnie, aż po duże pojemności. Nadwozia i rozwiązania konstrukcyjne predestynują je do jazdy sportowej, turystycznej, letniej, zimowej, drogowej i w lekkim terenie. Część pojazdów wygląda nowocześnie, inne przyjęły stylistykę retro, więc wymagają także opon, które stylem przypominają retro-konstrukcje. Opony do skutera elektrycznego muszą zapewniać nie tylko przyczepność, ale i możliwie niskie opory toczenia, a także nieco większą wytrzymałość przez obciążenie pojazdu bateriami. Na szczęście wszystkie te i wiele innych danych wejściowych są doskonale znane Deli, producentowi, który od blisko 70 lat wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w konstrukcji i budowie opon do skuterów.

Jakie opony do skutera 125 i maxiskutera?

Opony do skutera o pojemności 125 ccm oraz maxiskutera to opony muszące odznaczać się dobrą przyczepnością, trwałością i optymalnymi parametrami w szerokim zakresie temperatur. Przykładem takiej opony może być DELI SC-109 URBAN GRIP . Jej głęboko ponacinana powierzchnia bardzo dobrze odprowadza błoto, czy wodę. Design predestynuje ją także do zastosowania w pojazdach retro.

Do nowoczesnych, polecanych modeli opon można także zaliczyć Deli SC-108 Musso oraz SC-110. Tę ostatnią producent rekomenduje także na drogi szutrowe i kamienie. Jeśli ktoś chce swoimi pojazdami wjeżdżać w lekki teren, wówczas polecimy SB-117 City Cross.

Jakie opony sportowe do skutera?

Oponami sportowymi polecanymi w cieplejsze dni i do nieco agresywniejszej jazdy są Deli SC-101, oraz SC-103. Ich bieżnik zapewnia dobrą przyczepność i odprowadzenie wody. Gorzej radzą sobie w niskich temperaturach, bądź podczas poruszania się w błocie czy śniegu. Do tej grupy można dodać jeszcze oponę Deli SC-106 OPTIMO, o mieszance cechującą się najlepszą przyczepnością na suchym asfalcie.

Jakie opony zimowe do skutera?

Opony zimowe do skutera są w naszym kraju coraz bardziej popularne. Ich bieżnik zapewnia dobrą przyczepność przy niskich temperaturach i niezłe odprowadzenie błota pośniegowego. Na lodzie sprawdzą się niestety już tylko opony z kolcami, które w Polsce nie są dopuszczone do ruchu publicznego.

Jaką oponę zimową do skutera wybrać? My polecamy sprawdzoną i skuteczną w takich warunkach Deli SB-158 WinT-Berg M+S.

Jak dobrać opony Deli Tire do skutera?

Na koniec warto wspomnieć o dwóch sprawach: zgodnie z PN-C94300-7 opony składowane w odpowiedni sposób do trzech lat od daty produkcji mogą być traktowane jako opony fabrycznie nowe.  Odpowiedni sposób składowania, czyli w odpowiedniej temperaturze, wilgotności, nasłonecznieniu, bez dostępu do środków chemicznych, promieni UVs. Tylko zakup u autoryzowanych dystrybutorów marki Deli gwarantuje pewność, że Wasza opona posiada właściwości takie, z jakimi opuściła fabrykę. Dystrybutorem opon marki Deli Tire w Polsce jest Inter Cars S.A. Sprawdź ofertę opon Deli dedykowanych do różnych skuterów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany