Wynajem motocykla na weekend lub wakacje? Jak i po co? Poznaj BMW Rent a Ride! - Motogen.pl

Wynajem motocykla to świetny sposób, aby zapewnić sobie idealny wakacyjny wyjazd albo żeby upewnić się przed zakupem wymarzonego jednośladu. Ale to nie wszystko! Sprawdź kiedy może przydać się BMW Rent a Ride!

artykuł powstał we współpracy
z BMW Motorrad Polska
fot. Tomazi.pl

Stara prawda o zakupie motocykli czy samochodów mówi, że przed zakupem zawsze warto się przejechać, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy maszyna po prostu nam pasuje. Właśnie w takim przypadku pomocne może okazać się wypożyczenie motocykla poprzez BMW Rent a Ride. Ale wbrew pozorom istnieje znacznie więcej praktycznych powodów, przy których motocykl wynajęty może być świetnym pomysłem!

Wynajem motocykla przed zakupem – jazda testowa to za mało?

Zakup nowego motocykla to zawsze emocjonujący proces. Jednym z jego etapów jest jazda testowa, podczas której będziemy skupiać się na odczuciach z jazdy i charakterze motocykla, aby upewnić się czy rzeczywiście jest on dopasowany do naszych potrzeb i spełnia nasze oczekiwania. Czasem, aby dogłębnie poznać motocykl potrzebujemy jednak nieco więcej czasu.

Większość salonów motocyklowych oferuje możliwość wykonania jazdy testowej przed zakupem. Zwykle jest to możliwość krótkiej, 1-godzinnej przejażdżki lub nawet krótszej, tzw. „dookoła komina”. Zwykle to za mało czasu aby dobrze zapoznać się z maszyną, poznać jej charakter, sprawdzić większość funkcjonalności, czy zweryfikować jak spisuje się w dłuższej trasie. Nowe motocykle są coraz lepiej wyposażone i mają na pokładzie coraz więcej zaawansowanych systemów i funkcji, z którymi wypada się zapoznać przed zakupem. Ale jak to zrobić podczas jedynie krótkiej jazdy testowej?

Poznaj bliżej motocykl BMW dzięki Rent a Ride

Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest oferta BMW Motorrad o wszystko mówiącej nazwie Rent a Ride (co można przetłumaczyć jako: „wynajmij na przejażdżkę”). To oferta działająca na zasadzie klasycznej wypożyczalni motocykli, tyle że prosto od BMW, bez dodatkowych firm pośredniczących i z pełną, profesjonalną, autoryzowaną obsługą. Jeśli więc chcesz przed zakupem swojego nowego, wymarzonego modelu upewnić się, czy aby na pewno dobrze wybrałeś – po prostu wypożyczasz motocykl BMW w programie Rent a Ride, w dogodnym dla ciebie terminie i na wybrany przez ciebie czas.

Wypożycz motocykl na wakacje lub jako pojazd zastępczy

Program Rent a Ride sprawdza się nie tylko w przypadku, kiedy chcesz kupić nowy motocykl, ale też w wielu innych sytuacjach. Twój motocykl jest w warsztacie, a ty potrzebujesz maszyny do jazdy? Możesz wypożyczyć BMW. Może chcesz z czystej ciekawości przekonać się, jak jeździ się motocyklem z innej kategorii i posiadającym inne wyposażenie, niż Twój prywatny motocykl? Skorzystaj z wynajmu BMW.

Program Rent a Ride może być też odpowiedzią na jedno z trudnych pytań, które motocykliści stawiają sobie przy zakupie motocykla: „Na co dzień najlepiej sprawdza się naked, ale w wakacje chciałbym wygodnie podróżować z żoną i bagażami na dalekie trasy – co wybrać?”. Dzięki wynajmowi nie trzeba iść na kompromisy. W garażu można mieć na przykład miejskiego nakeda, a przed wyprawą po szutrach Rumunii lub przed objazdem południa Francji, wystarczy wynająć odpowiedni, dodatkowy motocykl. W ramach BMW Motorrad Rent a Ride możesz wypożyczyć komfortowy motocykl turystyczny lub klasy adventure, by bezstresowo i wygodnie pojechać nawet na drugi koniec Europy.

Wypożyczenie motocykla zastępczego z OC sprawcy, po wypadku?

Jeszcze inną sytuacją w której sprawdza się BMW Rent a Ride, jest wykorzystanie tego programu kiedy potrzebujesz jednośladu zastępczego, na przykład po wypadku i uszkodzeniu twojego motocykla. W ten sposób nie musisz rezygnować ani z motocyklowych planów wakacyjnych, ani z motocyklowego przemieszczania się po mieście. Gdy twój motocykl jest w naprawie, ty możesz postarać się o wynajęcie zastępczego motocykla, na przykład z tytułu OC sprawcy wypadku. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź salon sprzedaży motocykli BMW biorący udział w programie Rent a Ride i zapytaj konsultanta o dostępne możliwości.

Pełen pakiet ubezpieczenia, dogodne warunki – wynajem motocykli BMW Rent a Ride

Wynajęcie motocykla dzięki BMW Rent a Ride to bułka z masłem. Możesz zrobić to bezpośrednio w salonie lub choćby online, za pośrednictwem fuelforlife.bmw-motorrad.com. Intuicyjna i łatwa w obsłudze wyszukiwarka pozwoli na wybór dogodnego terminu, sprawdzenie dostępności wybranych motocykli w danym salonie lub na terenie całej Polski. Po zaznaczeniu odpowiednich filtrów poznasz cenę całkowitą wynajmu i dostępny limit kilometrów, a także wysokość kaucji. W zależności od długości wynajmu istnieje też możliwość negocjacji ceny i limitu kilometrów.

Wszystkie motocykle w programie Rent a Ride są w pełni ubezpieczone, a w razie kolizji ponosimy tylko niewielkie koszty wkładu własnego.

Poluj na promocje

Motocykle w programie Rent a Ride możesz wypożyczać na terenie aż 22 krajów na świecie, w tym oczywiście w Polsce. Warto również polować na promocje – kilkunastoprocentowe obniżki sprawiają, że motocykl możesz wynająć jeszcze taniej. Pełna oferta BMW Rent a Ride dostępna na fuelforlife.bmw-motorrad.com

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany