Kolejne motocykle BMW R 1250 RT dla drogówki... - Motogen.pl

Kolejne BMW R 1250 RT dla drogówki. Policja właśnie otrzymała 25 egzemplarzy w nowym schemacie malowania…

Kolejne egzemplarze policyjnych BMW R 1250 RT dotarły do Lublina. Motocykle mają nowy schemat malowania, dzięki czemu są lepiej widoczne dla innych użytkowników ruchu.

Policja zamówiła 478 egzemplarzy w takiej specyfikacji. Koszt jednego egzemplarza to 128 tys.zł. Wcześniej służby zamawiały poprzednika, BMW R 1200 RT. Jedna z takich maszyn uczestniczyła w Warszawie w wypadku pod koniec września. Argumentem za zakupem jest wysoka trwałość, bezpieczeństwo, niezłe osiągi, ale i komfort przy dużej zwrotności. Poza tym charakterystyka silnika wydaje się idealna do wszelkich działań policji drogowej.

policyjne bmw r 1250 rt
Źródło: policja.pl

Wcześniejsze zakupy, w tym z 2020 roku, dotyczyły modelu BMW R 1200 RT. To właśnie jedna z tych maszyn uczestniczyła pod koniec września w wypadku na ul. Łazienkowskiej w Warszawie, w wyniku którego ranny został funkcjonariusz stołecznej drogówki.

Motocykle napędzane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1250 ccm, mocy 135 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 143 Nm.

Pojazd jest jednoosobowy. Wyposażono go w centralę radiową umieszczoną w kufrze w miejscu pasażera. Posiada wymagane przepisami oświetlenie LED. Jesienią policja z pewnością doceni podgrzewany fotel i manetki.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany