Kobiecym okiem: Vespa Primavera 125 Sean Wotherspoon. Opinia Karoliny, galeria - Motogen.pl

Vespa Primavera 125 Sean Wotherspoon na 2021 rok kobiecym okiem. Zobacz opinie Karoliny, galerię oraz film nagrany z Barrym.

Tekst: Karolina Wręczycka, zdjęcia: Tomazi.pl.

Trzy skojarznia: Primavera  to wiosna. Sean Wotherspoon to projektant. Vespa to skuter. Udało się ?

Tutaj wszystko gra ! Na wiosnę budzą się kolory, na wiosnę wyjeżdżamy na jednośladach, chcemy się kolorowo ubierać  i to wszystko generuje mega uśmiech na twarzy przy wietrze wiejącym w twarz.

Gdzie jest głośnik?


Szkoda, że do zakupu tego motocykla nie dołączają głośnika, z którego wydobywałby  się dźwięk „więc chodź, pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko”. Taka jest Vespa,  taka jest szczególnie Primavera 125 od Seana Wotherspoona.  A wiem, co mówię, osobiście mogłam to sprawdzić, zabrała mnie w kilka miejsc. W tym zakupy. Na zakupy też mnie zabrała. Wieźć  wielkiego bakłażana z przodu na bagażniku ? To nie był dla nas problem! 

Da się. I tak wypada, należy! Wątpliwości ? To zerknij na film, który wrzuciliśmy na YT Motogen.pl

https://youtu.be/6fWXkFT_ZEo
Vespa Primavera: Karolina, Barry, słonce, plaża, wakacje…

Ps. sprawdziłam gościa. Sean Wotherspoon wschodząca gwiazda mody w USA. Jest fanatykiem kultury ulicznej i wszystkiego co może go zainspirować w dziedzinach mody i kolorów.

Sean Wotherspoon — co to znaczy?

Vespa Primavera Sean Wotherspoon jest specjalną edycją limitowaną, wyrażającą energię Seana i Vespy. Sean natchnął Vespę nowymi kolorami w stylu vintage, używając kalejdoskopowych połączeń sięgających korzeniami do lat 80. i 90. Oto eksplozja stylistyki wyrażonej kontrastami i ekstrawaganckim nieposzanowaniem utartych schematów.

Mawiają „Vespa to więcej niż skuter” – zgodzę się. Biorę pod uwagę szyk, grację, oraz wrażliwość użytkownika tej marki na swoje skutery, które są wyposażone w akcesoria, które oferuje Vespa dla swoich fanów.

Przyznam, że ja sama jak tylko dowiedziałam się, że kolejnym motocyklem do testów będzie Vespa natychmiast wpadła mi do głowy myśl, która wygenerowała pytanie „w którą kiecę się ubiorę ?” Po chwili zrodziła się odpowiedź:  kiecka jeansowa, niebieski kask i  kolorowe buty. To ze sobą gra. Vespa mam wrażenie, że spaja ze sobą kilka światów: od mody po motocyklizm. Użytkownik Vespy nie udowadnia, nie ściga się. To styl.  

Genialne parkowanie na stopce centralnej

Ale to wszystko nie spinałoby się gdyby te jednoślady nie jeździły naprawdę dobrze. Ergonomia, przełączniki do prowadzenia pojazdu i jego budowa-całość sprawia, że zaczyna się zabawa i to z dużym naciskiem na plus.
Jedźmy dalej: lusterka dają widoczność i nie „trzącha nimi”. A zrzucanie zaparkowanej Primavery  z centralki oraz wrzucanie na centralkę jest doskonałe. Wyobraź sobie rozkładanie leżaka na plaży… no! I tak właśnie stawia się Primavere na centralną stopkę!  Zero wysiłku!

Vespa Primavera winkle
Karolina „idąca” Vespą całym ogniem!

A czemu o tym wspominam ? Ponieważ mam w domu  (no tak, nie mówiłam o tym ) Aprilie Mojito 125. Dlatego wiem, jaka jest różnica pomiędzy skuterami a skuterami. Żeby zrzucić ze stopek Aprilie trzeba mieć 10 lat doświadczenia w jeździe konno! Serio!  I dalej idąc: wysokość  siedzenia przy moim wzroście 174 cm tego sztruksowego siedzenia jest z dużym zapasem.

Czyli nie będziesz machał nóżkami jak wtedy kiedy mieliśmy po 7 lat i wsiadaliśmy na damki naszych dziadków ! Pamiętacie temat ? To tutaj nie ma tego „problemu”…

Licznik - arcydzieło
Piekne połączenie funkcjonalności i formy…

Wielkość schowka pod siedzeniem jest standardowa.  Pojemność 125 ccm, przy mocy 11 KM oraz 10,4 Nm daje prędkość ponad 90 km /h i to jest absolutnie wystarczające. Do tego, aby sprawnie przemieszczać się poza miastem, oraz między samochodami w zatłoczonej metropolii.

 I oczywiście prawo jazdy kategorii B uprawnia do kolorowania sobie świata tym jednośladem. Więc można by rzec: „to doskonały początek drogi motocyklowej”…

Podsumowanie

Podsumowując: plusami Vespy są wygląd, zwrotność, ergonomia, poręczność, styl, wystarczające osiągi do miasta. A minusy? Dla mnie jako kobiety, która na co dzień porusza się dużymi motocyklami, szerokimi (np. Yamaha Warrior), której upodobania nie były skuterowe,  minusem jest skuterowa pozycja. Czyli nogi razem!  I wejdź tak szybko w zakręt. Przyjemnie?!

Vespa Primavera 125 Sean Wotherspoon 2021 galeria


Jedna odpowiedź

  1. Malina11

    Kusi mnie coraz mocniej 😉 Myślałam o którymś z trojaczków z Kolina, ale vespą łatwiej będzie manewrować w korkach i znaleźć miejsce do parkowania na osiedlu.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany