Stunterka i jej nowa Yamaha Niken z turbo! Klip z pierwszych jazd wymiata. - Motogen.pl

Yamaha Niken do stuntu? Dla kobiety? Z turbo? Sarah Lezito daje radę!

Sarah Lezito jest bezsprzecznie jedną z najlepszych stunterek na całym świecie. Pochodzi z Francji, a w swoim nowym klipie także mówi po francusku, co jest pewnym utrudnieniem, bo kompletnie nic nie rozumiemy. Na szczęście jest automatyczny tłumacz, a więc wyłuskaliśmy to, co najważniejsze!

Sarah dogadała się z Yamahą, aby pobawić się w stunt na wyjątkowym motocyklu trójkołowym, jakim jest Niken. Żeby to w ogóle było możliwe na 263-kilogramowym potworze, trzeba było wygrzebać więcej mocy, niż fabryczne 115 KM. W ten sposób pojawił się układ turbosprężarki, a efektem jest wynik 185 KM!

Na klipie widzimy pierwsze jazdy Sary na nowym stunt-turbo-Nikenie. Dziewczyna przyznaje, że początkowo była trochę przerażona. Ale finalnie okazało się, że w drifcie Niken zachowuje się wyjątkowo naturalnie. Do robienia stoppie jest świetny. Z kolei przy wheelie wymaga więcej zaangażowania. Należy przenieść masę tak, aby tył się nie ślizgał, a ciężki przód zdołał się unieść. Tę sztukę Sarah opanowała bez problemu, a pierwsze 12 o’clocki z przycieraniem tablicą i lampą pojawiły niemalże się natychmiast…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany