Kask motocyklowy z wbudowanym światłem stopu? Shark Skwal i3 - Motogen.pl

Światło stopu w kasku pulsuje z wyższą częstotliwością przy mocnym hamowaniu. Kask Shark Skwal i3 aktywnie podnosi bezpieczeństwo motocyklisty!

Shark to jeden z większych i bardziej renomowanych producentów kasków motocyklowych. Pochodzi z Francji, a kaski z tym logo używane są nawet w MotoGP. Teraz Shark stał się pierwszym wysokoseryjnym producentem, który w swoim kasku zastosował wbudowane światło stopu!

Światło hamowania w kasku

Światełka na kasku nie są nowością. Zresztą Shark w 2015 roku zaprezentował pierwszy model Skwal, który posiadał zintegrowane elementy świecąc; mogły pulsować albo świecić światłem ciągłym. Sens takiego pomysłu jest chyba jasny (jasny, he he) – sprawić, aby motocyklista był bardziej widoczny na drodze, szczególnie w kiepskich warunkach.

Teraz Shark pokazuje kask Skwal i3, który z przodu (na szczęce i na czole) posiada cztery białe elementy świecące, a z tyłu (na potylicy, pod spojlerem) posiada dwa czerwone elementy świeciące. Tylne światła swoim designem przypominają trochę stylistykę supersamochodów.

A jak działa światło stopu? W kasku wbudowany jest 3-osiowy akcelerometr, który mierzy zachowanie i przeciążenia. Gdy moduł wykryje hamowanie, światła czerwone zaczynają błyskać. Przy zwykłym hamowaniu pulsują 3 razy na sekundę, a przy ostrym hamowaniu 5 razy na sekundę. Sprytne!

Światła zasilane są przez wbudowaną baterię. Trzy godziny ładowania (przez USB) wystarczy na 12 godzin użytkowania. Światła, bateria i akcelerometr są wbudowany w kasku, a więc nie trzeba parować żadnej aplikacji ze smartfonem, czy podłączać jakiegoś kabla do motocykla. Wszystko dzieje się samo.

Mamy wrażenie, że światło hamowania w kasku może uratować więcej niż jednego motocyklistę przed najechaniem przez samochód z tyłu. Czy Wy także uważacie, że to potencjalnie świetny wynalazek?

Shark Skwal i3 ze światłem stopu – zdjęcia:

Shark Skwal i3 – kiedy dostępność?

Światło stopu nie jest jedyną nowoczesną cechą tego kasku. Skwal i3 spełnia nowy standard ECE 22.06, a do tego posiada nierysujący się wizjer, system demontażu wizjera bez narzędzi, czy wygodny sposób montażu wyściółki wewnętrznej.

Waży od 1550 gramów i ma 5-letnią gwarancję. Dostępny będzie w wielu kolorach, w rozmiarach od XS do XXL. Do sprzedaży (na przykład w sieci sklepów stacjonarnych i internetowym intermotors.pl) Shark Skwal i3 trafi w połowie czerwca.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany