Wygląda na to, że Jason Statham jest zachwycony Ducati Superleggerą V4. Nic dziwnego…

Dla fanów kina akcji Jason Statham jest twardzielem ostatecznym. Przy okazji ciężko tego Brytyjczyka nie lubić. Jakim więc motocyklem może jeździć taki twardziel, jak on?

Ostatnio na swojego Instagrama wrzucił dwa posty z Ducati Superleggera V4 – krótki film oraz dwa zdjęcia. Oczywistym jest, że Jason znajdował się na planie filmu “Niezniszczalni 4”. Internauci zadają sobie jednak pytania, czy prywatnie przyjechał Superleggerą na plan, czy może jeździ tym motocyklem w filmie?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie w filmie. Przemawia za tym fakt, że Jason jedzie bez kasku i bez odpowiednich ciuchów. No a poza tym, w jednej z poprzednich części filmu (grany przez Stathama) Lee Christmas jeździł już Ducati, wtedy to był Desmosedici RR.

Statham jest chyba pod wrażeniem motocykla. Zazwyczaj jego posty są ubogie w słowa, a tu napisał: “Superleggera V4. Jedyny motocykl na świecie dopuszczony do użytku na drogach publicznych, posiadający karbonową ramę, wahacz i felgi!”

Ani trochę nie dziwimy się zachwytowi nad Superleggerą. Niby jest to motocykl bliźniaczy do Panigale V4, ale jednak ani trochę… Ogromna ilość karbonu i innych modyfikacji przekłada się na szokująco niską masę – w wersji torowej, bez płynów to zaledwie 152,2 kg. Silnik V4 ma pojemność 998 cm3 może generować 235 KM mocy.

Myślicie, że Statham kupi sobie Superleggerę V4? Może nie być łatwo, bo wyprodukowano tylko 500 sztuk, a cena w dniu premiery wynosiła 100 000 euro. Dziś jest z pewnością drożej…

Zobacz też:


Więcej w Newsy, Ze świata
wyprzedzanie na trzeciego
TIR wyprzedzał “na czołówkę”, trafił na radiowóz

TIR wyprzedzał na czołówkę, trafił na radiowóz. Od zawodowego kierowcy powinno wymagać się więcej rozsądku...

Zamknij