Jakie tarcze hamulcowe do motocykli Harley-Davidson poprawią skuteczność układu hamulcowego? [pływające, akcesoryjne] - Motogen.pl
  • Modyfikując swojego Harley-Davidsona można poprawić jego możliwości oraz wygląd za jednym razem.
  • Marka TRW przygotowała dedykowane do Harley-Davidsona tarcze hamulcowe pływające.
  • Tarcze TRW znacznie poprawiają parametry układu hamulcowego i zapewniają nieszablonowy wygląd.

Wielu użytkowników motocykli Harley-Davidson podczas przebudowy, tuningu lub intensywnej eksploatacji zadaje sobie pytanie: w jaki sposób poprawić wydajność układu hamulcowego? I czy da się przy tym zachować gustowny, ale nieszablonowego wygląd tarczy hamulcowej?

W odpowiedzi marka TRW przygotowała pływające tarcze hamulcowe dedykowane do motocykli marki Harley-Davidson. Tarcze przetestowano w skrajnych warunkach – model Heritage został obciążony kierowcą, pasażerem i bagażem, a następnie wykonał dynamiczne przejazdy po alpejskich, krętych trasach na dystansie 4000 km. W efekcie tarcze TRW okazały się lepsze od fabrycznych – mimo nagrzewania się do temperatury wyższej, niż podczas wyścigów motocyklowych, zapewniły krótszą drogę hamowania oraz lepsze wyczucie układu. Ponadto były cichsze, wydajniejsze i lżejsze od oryginałów. Nawet w momencie najintensywniejszej eksploatacji nie wykazały najmniejszego spadku skuteczności.

To doskonały dowód na to, że dzięki wymianie tarcz hamulcowych na TRW, parametry układu hamulcowego i jego wydajność w motocyklach Harley-Davidson zdecydowanie się poprawią. Co niemniej ważne, całość będzie się doskonale komponować z klasycznym wyglądem tej legendarnej marki.

Pływające tarcze hamulcowe TRW dedykowane do motocykli Harley-Davidson posiadają homologację ABE. Względem tarcz stałych cechują się znacznie wyższą skutecznością, zapewniają zoptymalizowany ciężar i przemyślaną konstrukcję, a także tłumią wibracje, drgania oraz zmniejszają odgłosy hamowania. To pierwszy krok w kierunku poprawy właściwości jezdnych motocykli Harley-Davidson…

Więcej informacji można znaleźć na stronie: trwaftermarket.com/pl/motocykl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany