Isle of Man TT 2013 - Motogen.pl

Wyścigi na Mountain Course to zawsze ogromne wydarzenie. Tym razem TT rozpocznie się 25 maja i potrwa do 7 czerwca. Zmagania jak zwykle poprzedzi tydzień treningów. Mamy nadzieję, że tym razem na kibiców nie będą czekać takie niespodzianki jak podczas edycji 2012. Przypominamy, że wtedy, po raz pierwszy w historii, odwołany został wyścig Senior TT.

Kogo zobaczymy podczas Isle of Man TT? Oczywiście nie zabraknie Johna McGuinnessa. 19-krotny zwycięzca TT na pewno postara się o dodanie kolejnego trofeum do swojego rekordowego wyniku. Mocni powinni być także Michael Rutter i Michael Dunlop z zespołu Honda TT Legends. Do zwycięstwa typowany jest również Bruce Anstey, który już 9 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Na trasę Mountain Course wróci lokalny bohater Conor Cummins – niedawno dołączył do Williama Dunlopa w zespole Milwaukee Yamaha. Zobaczymy również Guya Martina. Ten buntownik bez powodu (za to z dużą liczbą fanów) nie zdołał do tej pory zgarnąć zwycięstwa na wyspie Man. Może w przyszłym roku mu się to w końcu uda. Swoją obecność na TT potwierdzili już między innymi: Cameron Donald, Ian Lougher, Adrian Archibald, James Hillier i Gary Johnson.

Co ciekawe, podczas TT 2013 zobaczymy na trasie dwa motocykla Nortona. Marka mimo kiepskiego wyniku w 2012 roku wraca na trasę i, jak zwykle, ma ambitne plany. No cóż, może wzmocnienie zespołu kolejnym zawodnikiem pomoże w odzyskaniu pozycji, jaką kiedyś Norton cieszył się na wyspie Man.

Niestety, na Isle of Man TT zabraknie Iana Hutchinsona. To właśnie on w 2010 roku zdołał zgarnąć 5 zwycięstw w jednym tygodniu wyścigów na Manie. W tym samym roku uległ jednak poważnemu wypadkowi. Kontuzja lewej nogi, jakiej wtedy doznał, wymaga kolejnej operacji, przez którą Hutchy nie będzie jeździł w sezonie 2013. Na trasie Mountain Course w 2013 roku nie pojawi się również Ryan Farqhar. Jak pamiętamy, zawodnik ten po tragicznych wydarzeniach na Manx GP 2012 ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę.