GUY MARTIN PODROBIŁ PRAWO JAZDY? ZARZUTY WYCOFANE Z POWODU SPEKTRUM AUTYZMU - Motogen.pl

Guy Martin posiada zespół Aspergera, więc nie zawsze zachowuje się w rozsądny sposób oraz może być łatwym celem dla oszustów.

Guy Maritin już dawno zyskał opinię gwiazy sportów motorowych. W życiu podejmuje się wielu aktywności, od wyścigów tourist trophy, przez granie roli w filmach dokumentalnych o TT oraz pełnienie roli prezentera w programie telewizyjnym, a na poświęcaniu się swojemu hobby – serwisowaniu ciężarówek. Guy Martin ma opinię specyficznego charakteru, ale znany jest też z ogromnej pasji do motocykli i motoryzacji. Jest też uwielbiany przez fanów.

Dlatego sporym zaskoczeniem były zarzuty, które Guy Martin usłyszał w listopadzie 2018 roku. Guy miał posiadać fałszywy dokument „tak bardzo przypominający irlandzkie prawo jazdy, jakby został stworzony celem oszustwa”. Fałszywe prawko z irlandii zostało złożone w imieniu Martina, aby rozszerzyć jego brytyjskie prawo jazdy o kategorię pozwalającą na prowadzenie ciężarówek. W rzeczywistości kategorii tej nie posiadał.

Prokuratura Koronna wystosowała oskrażenie. Guy Martin twierdził, że nie posiada fałszywego prawa jazy oraz wierzył, że rzeczywiście zdał odpowiedni egzamin w Irandii Północnej. Sprawa skierowana została do sądu, a rozprawa miała odbyć się 6 stycznia 2020 roku.

A jednak jeszcze w grudniu 2019 r. Prokuratura otrzymała raport medyczy, dzięki któremu sprawa została rozwiązana, a zarzuty przeciwko Martinowi wycofano. Raport medyczny przytacza, że Guy Martin posiada zdiagnozowaną chorobę w postaci zespołu Aspergera. Psychiatrzy wytłumaczyli, że w tym stadium autyzmu Guy Martin nie zawsze zachowuje się według zasad zdrowego rozsądku oraz ma tendencję do brania tego co mówią ludzie, za fakt niewymagający podważenia. Jak powiedział prokurator Michael Cranmer-Brown, autyzm czyni Martina „dostatecznie wrażliwym, aby dla innych mógł stać się łatwym celem”

Z powodu choroby, okoliczności oraz niskiej szkodliwości czynu, prokuratura wycofała oskarżenia, a Guy Martin jest niewinny.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany