Ryan Farquhar wycofuje się ze ścigania - Motogen.pl

Decyzja została spowodowana śmiercią wujka Ryan Farquhara, który zginął w ubiegłą środę podczas wyścigu SuperTwin na Manx Grand Prix. Wypadek miał miejsce na drugim okrążeniu. Po tym zdarzeniu Ryan postanowił od razu zakończyć swoją sportową karierę.

„Dla mnie wyścigi motocyklowe już nigdy nie będą takie same. Jestem zdruzgotany tym, co zaszło w poprzednim tygodniu i postanowiłem zakończyć swoją karierę sportową ze skutkiem natychmiastowym. Trevor odegrał bardzo dużą rolę w mojej karierze. Debiutowałem na jego motocyklu w 1995, kiedy miałem sześć lat po raz pierwszy oglądałem wyścig, w którym jechał. Był ze mną od pierwszych dni mojej kariery… aż do ostatnich” – mówił o swojej decyzji Farquhar.

Oprócz trzech zwycięstw podczas Isle of Man TT Farquhar ma na swoim koncie triumfy między innymi w takich wyścigach, jak: North West 200, Ulster Grand Prix, Southern 100 oraz w 199 Irish National. Zawodnik wyraził nadzieję, że nie zniknie całkiem ze sceny motocyklowej. Chciałby nadal prowadzić zespół KMR Kawasaki. „Bardzo kocham ten sport i chciałbym przekazywać innym moje doświadczenie” – mówił  Ryan.