Zgodnie z zapowiedzią Inter Carsu, Seria 4×4 na stałe zagościła w kalendarzu imprez offroadowych w Małopolsce. Tym razem organizatorzy „Stowarzyszenie Grupa 4×4” zaprosili miłośników rajdów terenowych do Borzęcina pod Tarnowem, gdzie przygotowali dla nich teren wśród zieleni, grząskich torfowisk i błotnistych szlaków.
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, trasy były odpowiednio długie, o zróżnicowanej specyfice terenu i różnym stopniu trudności. W sobotę pod bramą Motointegrator Inter Cars stanęły 52 załogi, w tym auta klasy: Sport, Super Sport, Extreme, Ciężarówki, Motocykle, Quady. Tradycyjnie pojawiły się załogi z krajowej czołówki, które w swych profesjonalnie przygotowanych samochodach wystartowały w klasie oznaczonej jako Sport Profi.
 
Uwagę, jak zwykle, przyciągały potężne, ryczące ciężarówki, dla których grząskie torfowiska okazały się nie lada wyzwaniem. Już pierwszy sobotni etap pokazał, że nawet najlepiej przygotowane maszyny mogą okazać się zawodne i przynieść ekipie rozczarowanie. Niedzielny poranek przywitał wszystkich ulewnym deszczem, co jednak nie przeszkodziło w kontynuowaniu rywalizacji. W strugach deszczu i grząskim błocie miłośnicy offroadu brnęli do mety. Jedynie determinacja załogi i niezawodność maszyny pozwoliły dotrzeć do celu; udało się to czterdziestu załogom.
 
Około godziny 16:00 w miasteczku rajdowym, zlokalizowanym w Tarnowie, odbyła się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.
 
Organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejną edycję Inter Cars Seria 4×4, która odbędzie się 24–25 lipca w Bukownie koło Olkusza