Harley-Davidson: marka ze 120-letnim doświadczeniem i... z nowoczesnymi motocyklami! - Motogen.pl

Harley-Davidson to wyjątkowa marka. Posiada największe, 120-letnie doświadczenie, a jednocześnie produkuje motocykle zachwycające swoją nowoczesnością. Sprawdź!

120 lat nieprzerwanej pracy

Ile znasz firm lub producentów, które funkcjonują na rynku od więcej, niż trzech dekad? Wbrew pozorom nie ma ich tak dużo, a w większości przypadków tak potężne doświadczenie jest powodem do dumy i jednocześnie ogromną kopalnią wiedzy „know-how”.

Idźmy dalej – niewiele firm na całym świecie może powiedzieć, że ich historia sięga stu lat… Tymczasem tutaj wchodzi Harley-Davidson. Ten legendarny producent motocykli świętuje w bieżącym roku niemałe urodziny: ma 120 lat! Co więcej, jest to najdłużej działająca nieprzerwanie amerykańska marka motocyklowa!

Nowoczesne motocykle Harley-Davidson

120 lat produkowania motocykli przekłada się na ogromne doświadczenie, które objawia się w najnowszych modelach motocykli marki Harley-Davidson. Jeżeli uważasz, że motocykle H-D to zwyczajne, nieskomplikowane, cruiserowe żelaza – jest to jasny dowód na to, że dawno nie odwiedzałeś salonu Harley-Davidson. A tam kryje się sporo ciekawostek i nowoczesności! Kilka przykładowych motocykli:

Pan America 1250

Oto jedna z najjaśniej świecących gwiazd Harley-Davidsona, wejście legendarnej marki na zupełnie nowy rynek, pierwszy nowożytny motocykl H-D w segmencie przygodowo-turystycznym. Pan America 1250 z miejsca odniosła niemały sukces, a hasło „Tam, gdzie droga i bezdroża stapiają się w jedną podróż.” idealnie opisuje możliwości tego modelu adventure-touring.

Pan America 1250 dostępna jest w dwóch odmianach, z zawieszeniem posiadającym manualną regulację oraz z półaktywnym zawieszeniem elektronicznym. Motocykl napędzany jest silnikiem z linii Revolution Max, a to oznacza układ V2, nowoczesną konstrukcję oraz potężne osiągi 150 KM i 128 Nm. Na pokładzie ukrywa się najnowocześniejsza technologia – od systemów bezpieczeństwa nowej generacji, przez kolorowy ekran z łącznością, aż po oświetlenie LED. W każdej odmianie, Pan America 1250 jak równy z równym konkuruje z najlepszymi motocyklami adventure pozostałych producentów motocyklowych.

Przeczytaj test premierowy Pan America 2021 na Motogen.pl oraz sprawdź najnowsze wersje na stronie Harley-Davidson.

Sportster S, Nightster, nowości CVO

Jednym z ciekawszych motocykli w ofercie jest też Sportster S, obecny w ofercie od 2021 roku. Bazuje na tym samym silniku Revolution Max 1250T. Stylistycznie jest sportowym motocyklem typu custom, ale technologicznie to najwyższa półka nowoczesnych rozwiązań – motocykl dostarcza niesamowite wrażenia z jazdy dzięki dopracowanemu podwoziu i wyposażeniu.

Nightster, premiera 2022, to kolejny nowy rozdział w historii H-D. Jest to propozycja szczególnie dla osób rozpoczynających przygodę z motocyklami Harley-Davidson, ale jednocześnie łączy klasyczną linię i nowoczesne technologie. Osiągi zapewnia silnik Revolution Max 975T.

Harley-Davidson w 2023 roku podnosi poprzeczkę w dziedzinie dostarczania wrażeń z jazdy motocyklem, wprowadzając w połowie roku dwa nowe modele premium z działu Custom Vehicle Operations – zaprezentowane zostały niedawno, podczas obchodów 120. urodzin. Nowe modele CVO Street Glide oraz CVO Road Glide oferują zaawansowaną technologię, jeszcze większy komfort kierowcy i jeszcze bardziej dynamiczne osiągi, które zapewnia nowy, potężny silnik Milwaukee-Eight VVT 121 o pojemności 1977 ccm (w parze z niskim spalaniem dzięki zmiennym fazom rozrządu!). Ekskluzywny i spektakularny nowy design jest rewolucyjną wizją platformy Harley-Davidson Grand American Touring. Na pokładzie znalazły się nowoczesne multimedia, ekran 12,3″, tryby jazdy, czy systemy asystujące.

LiveWire – elektryczny Harley-Davidson

W 2019 roku na drogi publiczne wyjechał pierwszy elektryczny motocykl od Harley-Davidson, model LiveWire. Dziś nie znajdziemy go bezpośrednio w ofercie Harley-Davidson, a to dlatego, że grupa HD wydzieliła go jako oddzielną markę. Dziś dostępne są dwa modele: LiveWire One oraz LiveWire S2 Del Mar. Oba pochodzą od producenta ze 120-letnim doświadczeniem i oba manifestują nowoczesność.

LiveWire One to motocykl łączący ideę cruisera i miejskiego nakeda. Jazda nim gwarantuje niesamowite emocje, a to chociażby z powodu atomowego przyspieszenia od 0 do 100 km/h. S2 Del Mar jest motocyklem lżejszym, miejskim, stylowym, trochę przypominającym styl bobbera. Oba skrywają w sobie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, posiadają szybkie ładowanie, a w zależności od warunków jazdy, zasięg wynosi od 150 do 235 kilometrów. Sprawdź więcej na livewire.com.

Szeroka oferta Cruiser i nie tylko

Harley-Davidson oczywiście nie zapomina o bardziej klasycznych liniach motocykli. W ofercie każdy fan amerykańskiej motoryzacji z pewnością znajdzie coś, co poruszy jego serce. Może potężne krążowniki szos z pełnymi owiewkami? A może coś bardziej muskularnego, jak modele z serii Cruiser?

Z pewnością jednym z bardziej ikonicznych jest Street Bob – cruiser, który z powodzeniem sprawdzi się w mieście. A to dzięki wyluzowanemu stylowi i dość zwartej konstrukcji. Centralnie umieszczone podnóżki, wyprostowana pozycja oraz niska kanapa pomagają w okiełznaniu mocy silnika o pojemności 114 cali sześciennych. (Przeczytaj więcej o Street Bobie.)

A może coś bardziej widowiskowego? Na przykład nowy Breakout, który rozbudza zmysły od samego patrzenia. Ma mocno wyeksponowane koło przednie, szeroką oponę z tyłu i podnóżki wyciągnięte do przodu. Zapewnia wyluzowaną pozycję, ale silnik ME 117 zachęca do mocnego odkręcania i zapewnia gigantyczne emocje. Właśnie nim redakcja Motogen.pl jeździ podczas Operacji Lato. (Przeczytaj więcej o Breakout’cie.)

Urodzinowy rok dla Harley-Davidsona: obchody 120-lecia firmy na całym świecie

Rok 2023 to 120. urodziny Harley-Davidsona, a obchodzone są na całym świecie. W czerwcu w Budapeszcie odbył się kilkudniowy festiwal muzyczno-motocyklowy, który swoim klimatem zachwycił redakcję Motogen. W lipcu w rodzinnym mieście H-D, w amerykańskim Milwaukee odbyło się Homecoming, czyli kolejna impreza urodzinowa, która okazała się największym wydarzeniem motocyklowym w tym roku.

Finałowym wydarzeniem celebrującym 120. rocznicę amerykańskiego producenta będzie European Bike Week nad pięknym jeziorem Faak w austriackiej Karyntii. Ta bezpłatna impreza, otwarta dla posiadaczy motocykli wszystkich marek, jest mekką najwspanialszych jednośladów i areną spotkań dla międzynarodowej społeczności motocyklistów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany