Sprawdzają się plotki o powrocie „Słonia”. Nie wiadomo jednak na razie czy motocykl powróci jako Cagiva, czy może pod marką MV Agusta.

Massimo Bordi, kierujący MV Agustą, w imieniu jej właściciela Claudio Castiglioniego stwierdził, że marka potrzebuje nowego motocykla typu Adventure. Już jakiś czas temu firma wystąpiła o prawa do znaku towarowego „Elefant”.

Nowy „Słoń” ma zostać wyposażony w silnik w układzie V o pojemności około 1200 ccm. Niestety, są to wszystkie informacje, jakie na dzień dzisiejszy mógł i chciał zdradzić Bordi. Nie wiadomo też kiedy możemy spodziewać się prezentacji nowego motocykla. Wydaje się jednak, że realnym terminem jest rok 2012 lub nawet 2013, chyba że MV Agusta zdołała utrzymać tajemnicę produkcji i motocykl jest już przygotowywany.

Tak czy inaczej ciekawe czy nowa maszyna Elefant, kiedy już pojawi się na rynku, zyska takie same uznanie motocyklistów, jak jej poprzednik.
 

Więcej o motocyklach MV Agusta

Więcej w Nowości rynkowe
Kawasaki ZX-10R na 2012

Zgodnie z przewidywaniami, po wprowadzeniu w zeszłym roku nowego ZX-10R Kawasaki postanowiło nie zmieniać zbytnio tego motocykla na kolejny rok...

Zamknij