MV Agusta przekazuje szpitalowi w Varese urządzenie do szybkich testów na COVID-19 - Motogen.pl

MV Agusta podarowała zaawansowane urządzenie testujące, które jest w stanie przetworzyć do 96 wymazów w zaledwie 30 minut. Z systemu można także korzystać zdalnie.

Urządzenie o nazwie QuantStudioTM 5 Real-Time PCR System jest produkowane przez British Thermo Fisher Scientific i pomoże zaspokoić rosnące potrzeby testów na COVID-19, umożliwiając szybką identyfikację osób dotkniętych wirusem. Pracownicy służby zdrowia i personel medyczny będą również mieli dostęp do badań, w celu ochrony własnej i swoich rodzin.

Inicjatywa MV Agusta to efekt współpracy z Fondazione Circolo della Bontà Onlus, lokalną organizacją charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z epidemią koronawirusa, co już zaowocowało przekazaniem sprzętu do intensywnej terapii szpitalowi w Varese.

Timur Sardarov, CEO MV Agusta Motor S.p.A., powiedział: „Ważne jest, abyśmy pomagali w tym konkretnym momencie, wspierając tych, którzy pracują nad ochroną naszej społeczności. Fondazione Circolo della Bontà pomogło nam zidentyfikować potrzeby, dzięki czemu mogliśmy działać szybko i skutecznie. Utrzymujemy również kontakt ze szpitalem Varese w celu określenia dalszych możliwości wsparcia.”

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany