-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Yamaha XSR 300 na horyzoncie? Japońskie neoklasyki w natarciu! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Yamaha XSR 300 na horyzoncie? Japońskie neoklasyki w natarciu!

Yamaha MT-03 to bardzo dobra platforma, na której Yamaha mogłaby oprzeć gamę swoich neo-klasyków małej pojemności. Wygląd przypominający modele XSR 700 czy 900 i dostępność na prawo jazdy kat. A2 to recepta na hit! Na razie wyłapaliśmy pierwsze plotki, ale przecież w każdej plotce może być odrobina prawdy…

Patrząc na sukces segmentu retro, a w szczególności modeli takich jak XSR 700 i 900, można pomyśleć, że kluczem do niego jest nowoczesna, niezawodna, znana już platforma, na której oparty jest nowy motocykl w stylu retro. MT-07 i MT-09 w retro-szatach osiągnęły sukces, na który raczej skazany też jest model oparty na MT-03. Japoński magazyn Young Machine ogłosił właśnie możliwość prezentacji nowych modeli XSR 300, być może już w 2020 roku. Wspaniały nostalgiczny wygląd, dwucylindrowy silnik o pojemności 321 ccm, sportowe zawieszenie, geny wyścigowego YZF-R3 a do tego możliwość jazdy dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2 – te atuty mówią same za siebie.

 

W każdym razie pojawienie się XSR 300 byłoby logicznym posunięciem, biorąc pod uwagę, że rynek małych pojemności rośnie w siłę, a motocykle, do których pasuje stara wytarta skóra i orzech z goglami, cieszą się coraz większą sympatią odbiorców.

 

Dodatkowo pojawia się kolejny odbiorca niewysilonych retro trzysetek – znudzony swoim sprzętem użytkownik skutera, zakochany w wyglądzie, stylu, a także łatwości użytkowania w miejskich warunkach neoklasyków. Na obecną chwilę nie ma za dużo modeli segmentu 300 ccm przebranych w ekskluzywne, retro szaty (może Mondial HPS300, Husqvarna Vitpilen/Svartpilen 401), co czyni serię XSR 300 z goła skazaną na sukces. Jest jeszcze tylko jeden warunek - Yamaha musi idealnie wymierzyć zasobność portfeli chętnych na tę maszynę.

 

Jak na razie są to tylko domysły, stąd i brak nawet domniemanego szkicu modelu, choć po internecie krążą różne wizualne spekulacje XSR 300. Na ewentualną prezentację "małego" XSR musimy poczekać najkrócej do listopada tego roku, czyli do targów EICMA 2019.

Tagi

...
oceń ten materiał:
Yamaha XSR 700 Yamaha XSR 700
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści