-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Wyjątkowy prototyp Indian-Vincent trafi na aukcję Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Wyjątkowy prototyp Indian-Vincent trafi na aukcję

Bonhams podgrzewa atmosferę przed Las Vegas Motorcycle Auction prezentując kolejny motocykl, który będzie można wylicytować już w styczniu. Jest to jeden z dwóch prototypów opracowanych wspólnie przez marki Indian i Vincent.

Motocykl pochodzi z 1949 roku i nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji, ponieważ w 1953 roku Indian ogłosił bankructwo. Podzespoły pochodzą z maszyny Vincent Rapide, a za ramę jest odpowiedzialny Indian. Nie był to jedyny wspólny projekt obu firm, ponieważ zbudowały one również maszynę będącą połączeniem Indiana Chief z silnikiem Vincent.

 Ten konkretny egzemplarz jest napędzany silnikiem z Series C, który był montowany również w modelach Rapide i Black Shadow. Jego pojemność to 998 cm3. Jest to v-twin o kącie nachylenia cylindrów wynoszącym 50 stopni. Legitymuje się on całkiem przyzwoitą jak na tamte czasy mocą 55 koni mechanicznych. Silnik trafił do produkcji w 1948 roku.

Prototyp zbudowano w fabryce Vincent i wysłano do Springfield. Niestety bankructwo marki Indian sprawiło, że projekty pozostały tylko prototypami. Wraz z motocyklem kupujący otrzyma korespondencję ówczesnych szefów obu marek i dokumentację techniczną oraz logistyczną. Przewidywana cena minimalna to ćwierć miliona dolarów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Indian - Vincent Factory Prototype z 1949 roku Indian - Vincent Factory Pr...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści