Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Ural Yamal – motocykl z wiosłem Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Ural Yamal – motocykl z wiosłem

No dobra, Yamal nowy nie jest. To tylko wersja specjalna.

Yamal to po prostu kolejna wersja rosyjskiego Urala, tyle że tym razem w kolorze pomarańczowym i z wiosłem. Nazwę "Yamal" nosi jeden z największych, najpotężniejszych rosyjskich lodołamaczy – podobno właśnie od niego wersja specjalna wzięła swe miano. Osobiście nie jestem pewna, czy motocyklem, nawet wyposażonym w wiosło, bardzo chciałabym kruszyć lód na Syberii. Pocieszające jest to, że jeżeli jakikolwiek posiadacz tej maszyny wpadnie na tak głupi pomysł, łatwo będzie go znaleźć dzięki wyjątkowemu, pomarańczowemu malowaniu motocykla. To jedyny kolor, w jakim można kupić model Yamal.


Co ciekawe, projekt maszyny to tak naprawdę pomysł sprzed ładnych paru lat, a dokładniej sprzed drugiej wojny światowej, kiedy to Rosjanie postanowili wykorzystać do swoich celów niemiecki projekt BMW R-71.


Zalecana prędkość przelotowa Yamala to 100 km/h. Waży prawie tyle, co jego imiennik lodołamacz, ale mimo tego, a także bezsensownego wiosła i dziwnego malowania trzeba pochwalić Ural, bo w tej mechanicznej pomarańczce jest coś ciekawego i przyciągającego. 

Więcej o motocyklach Ural

Tagi

...
oceń ten materiał:
Ural Yamal – motocykl z wiosłem Ural Yamal
Ural Yamal – motocykl z wiosłem - fot. 2 Ural Yamal
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści