Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Suzuki Hayabusa ‘2018 - szaty cesarza wciąż stare Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Suzuki Hayabusa ‘2018 - szaty cesarza wciąż stare

Pojawiające się od jakiegoś czasu pogłoski o całkiem nowym wcieleniu Suzuki Hayabusa rozgrzewały fanów tego modelu. Motocykl miał pojawić się już w sezonie 2018 i napsuć trochę krwi ekipie Kawasaki, panującej obecnie w segmencie hyperbike’ów. Drobne przecieki z jednego z amerykańskich urzędów pokazują jednak, że na nowego Sokoła trzeba będzie jeszcze poczekać.

Działy marketingu niemal wszystkich producentów motocykli bardzo lubią określenie “kultowy” dla swoich produktów. Niewiele jednak maszyn w pełni zasługuje na to miano. Jedną z nich na pewno jest Suzuki Hayabusa, który był ogromną sensacją w momencie premiery i nawet dziś potrafi zachwycić. Obecna, druga generacja modelu jest produkowana już od 10 lat, a pod względem osiągów zdążyła zostać zdetronizowana przez potężne Kawasaki Ninja H2 i H2R.

 

Suzuki Hayabusa...

 

Od jakiegoś czasu przez internet przetaczały się dyskusje pełne spekulacji, że kolejne wcielenie Hayabusy ujrzy światło dzienne w sezonie 2018, czyli mogłoby zadebiutować np. na listopadowych targach w Mediolanie. Musimy niestety ostudzić radość tych, którzy przyzwyczaili się już do tej myśli. Drobny przeciek z odległej Kalifornii sugeruje, że Suzuki po raz jedenasty wejdzie w te same buty.

Dokumenty złożone przez japońskiego producenta w kalifornijskim odpowiedniku urzędu ds. ochrony środowiska dotyczą motocykla o nazwie “2018 Suzuki GSX1300R”. Pozornie można zacierać ręce - oświadczenie o emisji spalin to jeden z kilku etapów wprowadzania modelu na rynek. Niestety, zadeklarowane wartości emisji są identyczne, jak w dotychczas produkowanej wersji Hayabusy. Osiągnięcie takich samych wyników w zupełnie nowym motocyklu wydaje się wysoce nieprawdopodobne, co oznacza, że w przyszłym sezonie Suzuki kolejny raz zawalczy starą wersją swojego przeboju.

Hayabusa wciąż jest piękna i mocna, ale ile można?

Więcej o motocyklach Suzuki

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści