-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Śmierć dwojga polskich zawodników motocrossu zmusza PZM do podjęcia drastycznych decyzji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Śmierć dwojga polskich zawodników motocrossu zmusza PZM do podjęcia drastycznych decyzji

Polski Związek Motorowy do 1 września zawiesił rozgrywanie zawodów motocyklowych w konkurencji motocross. To efekt tragicznych wypadków w ostatnich tygodniach.

Wszystkie zawody motocrossowe w Polsce zawieszone do 1 września 2019 roku. Polski Związek Motorowy podjął taką decyzję w związku z tragiczną śmiercią dwojga zawodników.

 

Na torze crossowym w Lipnie podczas mistrzostw Polski kasy MX ciężkiemu wypadkowi uległa 15-letnia Wiktoria Wicińska, ścigająca się dla klubu KM Cross Lublin. Mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować młodej zawodniczki i zmarła w szpitalu.

 

W lipcu natomiast doszło do równie tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniósł Łukasz Lonka, utytułowany zawodnik klubu AMK Człuchów, wielokrotny Mistrz Polski. Zdarzenie to miało miejsca na torze crossowym w Nowodworze k. Lubartowa.

 

W związku z tymi tragicznymi zdarzeniami Polski Związek Motorowy bezwzględnie odwołał wszystkie zawody motocrossowe, które miały się odbyć do dnia 1 września 2019 roku. Jak „pezetomot” wykorzysta ten czas? Tego do końca nie wiadomo.

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści