Jakie ochraniacze i odzież do motocrossu? W czym jeżdżą zawodnicy mistrzostw MXGP? - Motogen.pl

Jaki typ ochraniaczy do motocrossu wybrać? W jakich ciuchach motocrossowych warto jeździć? Sprawdźmy, w czym jeździ fabryczny zawodnik KTM.

W okresie koronawirusa, gdy zawody zostały wstrzymane, federacja motocyklowa FIM ruszyła z serią klipów zerkających do wewnątrz sportów motocyklowych. Tym razem podglądamy, w czym ścigają się zawodnicy MXGP.

Mogłoby się zdawać, że zawodnicy motocrossowi mają na sobie jedynie zwiewne koszulki i niemalże zwykłe spodnie… Zawodnicy muszą mieć swobodę ruchów, ale lekkie ciuchy zewnętrzne to oczywiście nie wszystko. Przepisy Mistrzostw Świata MXGP wymagają, aby do inspekcji każdy zawodnik przedstawił kask oraz ochraniacz klatki piersiowej i pleców. Riderzy na tym nie poprzestają.

Zawodnik fabryczny KTM, 3-krotny mistrza świata FIM Motocross, Jorge Prado wyjaśnia, jaki rodzaj ochraniaczy i akcesoriów on wybiera.

Jorge Prado jeździ w:
– ochraniacze kolan (ortezy) chroniące przed uderzeniami, kamieniami i skrętami bocznymi;
– miękkie ochraniacze łokci;
– ochraniacze ramion (barków);
– ochraniacz klatki piersiowej oraz pleców;
– solidne buty;
– ochraniacz karku (neck brace);
– rękawice (do wymiany gdy się zabrudzą, aby dobrze kontrolować motocykl);
– gogle (wysokiej jakości wizjer, ze zrywkami);
– kask;
– koszulka i spodnie zapewniające lekkość i swobodę ruchów.

Jak podsumowuje Jorge Prado: „Jeżeli masz ochraniacze, będziesz czuł się bezpiecznie. Jeżeli będziesz czuł się bezpiecznie, będziesz miał kontrolę”.

Jedna odpowiedź

  1. Kubas

    Do motocrossu każda część musi być wytrzymała, natomiast do rekreacji lub przejazdów po miejskiej dżungli ważne jest, aby strój był przewiewny, szczególnie buty, bo nienawidzę jak stopa się poci podczas trasy. Teraz kupiłem sobie buty shima exo vented bardzo przewiewne i co najważniejsze wytrzymałe i lekkie, na krótkie i długie trasy będą dobre. Nawet w teren na rekreację crossem są ok.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany