Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Młoda kaskaderka zginęła na planie filmowym w Vancouver Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Młoda kaskaderka zginęła na planie filmowym w Vancouver

Filmowy debiut kaskaderski zakończył się tragicznie dla młodej zawodniczki Joi Harris. Zginęła na planie w kanadyjskim Vancouver, w czasie kręcenia jednej ze scen do drugiej części filmu “Deadpool”. W czasie zdarzenia nie miała na głowie kasku.

Joi Harris, znana także pod pseudonimem “SJ”, była młodą amerykańską zawodniczką wyścigową. Była jednocześnie pierwszą czarnoskórą motocyklistką, która brała udział w imprezie sportowej pod patronatem organizacji AMA. Kręcona obecnie druga część “Deadpoola” miała być jej filmowym debiutem kaskaderskim.

 

S.J.Harris...

 

 

Pierwsza część filmu obfitowała w popisy motocyklowe, w drugiej również nie mogło ich zabraknąć. Pechowa kaskaderka w jednej ze scen dublowała aktorkę Zazie Beetz. Ujęcie wymagało jazdy bez kasku, co skończyło się tragicznie. Joi Harris zginęła po uderzeniu w budynek.

 

Amerykański odpowiednik inspekcji pracy bada, czy na planie filmu spełnione zostały wszystkie standardy bezpieczeństwa. Zawód kaskadera jest jednak tak nietypowy, że ciężko będzie o konkretne zarzuty. Mimo wielu procedur, wypracowanych przez lata praktyki, spełnienie wizji reżysera zawsze będzie obarczone ogromnym ryzykiem.

 

 

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści