-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Ekstremalnie przerobiona MV Agusta z Tajwanu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Ekstremalnie przerobiona MV Agusta z Tajwanu

Tajwański dystrybutor motocykli MV Agusta zgłosił się do firmy Rough Crafts ze zleceniem na przerobienie motocykla Brutale 800 RR. Tak powstał Ballistic Trident.

Przez swoją naturalną urodę motocykle MV Agusta są sporym wyzwaniem jeśli chodzi o przeróbki. Już po wyjeździe z fabryki Włoszki potrafią oczarować nawet tych, którzy na motocyklach nie jeżdżą. Firma Rough Crafts bazując na wyścigowych modelach z lat 50. ubiegłego wieku stworzyła motocykl, który albo pokochacie albo znienawidzicie. Za projekt i budowę jest odpowiedzialny Winston Yeh.

 Najbardziej rzucającym się w oczy elementem jest oczywiście owiewka. Najpierw wykonano odlew w skali 1:1, a później wykonano drewnianą formę. Tak powstała owiewka zrobiona z włókna węglowego. Nie jest to jednak typowa owiewka wyścigowa z lat 50., ponieważ zasłania tylko część przodu motocykla. To wszystko po to żeby Ballistic Trident był mniej podatny na boczne podmuchy wiatru. Co więcej - element można w każdej chwili zdemontować.

 Zegary pozostawiono fabryczne, ale przeniesiono je do obudowy zbiornika paliwa. Tylna część motocykla również została poddana modyfikacjom. Zadbano także o detale i wszystkie śrubki i wkręty zostały wykonane z tytanu.

 W kwestiach mechanicznych również wprowadzono kilka modyfikacji. Mamy widelec Ohlins FGR800, amortyzator Ohlins TTX, hamulce Beringer, piasty wykonane maszynowo, felgi Wukawa,a wisienką na szczycie tortu jest wydech HP Corse.

Co sądzicie o tak ekstremalnym podejściu do włoskiej sztuki?

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Rough Craft Ballistic Trident MV Agusta Brutale 800 RR Rough Craft Ballistic Tride...
Rough Craft Ballistic Trident MV Agusta Brutale 800 RR Rough Craft Ballistic Tride...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści