-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Bosch nagrodzony przez jury Consumer Electronics Show 2017 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Bosch nagrodzony przez jury Consumer Electronics Show 2017

Firma Bosch została nagrodzona podczas Consumer Electronics Show 2017 za rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo motocyklistów.

Consumer Electronics Show - czyli Targi Elektroniki Użytkowej - to impreza, która odbywa się co roku w Las Vegas. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach od 5 do 8 stycznia, ale już teraz jurorzy nagrodzili producentów. Jednym z laureatów jest niemiecki Bosch.

Pierwszym rozwiązaniem, które docenili jurorzy, jest Integrated Connectivity - zegary pozwalające na połączenie motocykla ze smartfonem. Inteligentne zegary pokazują nie tylko informacje dotyczące motocykla, ale również dane dotyczące warunków pogodowych, informacje na temat słuchanego utworu czy na temat dzwoniącego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, wraz z rosnącą prędkością zegary przestają wyświetlać informacje, które uznają za zbyteczne. Wszystko po to by koncentracja kierującego była skupiona na drodze. Zegary można połączyć nie tylko z telefonem, ale również z zestawem głośnomówiącym w kasku.

 

Bosch Lean Connectivity

Drugie rozwiązanie jest przeznaczone dla małych motocykli i skuterów. Lean Connectivity Unit to małe urządzenie montowane na kierownicy i parowane ze smartfonem przez Bluetooth. Najważniejszą funkcją jest wezwanie pomocy w razie wypadku. Urządzenie wysyła za pośrednictwem smartfona wiadomość tekstową ze współrzędnymi wypadku. To pozwala na szybkie i skuteczne wezwanie pomocy. Rozwiązanie stworzono głównie z przeznaczeniem na rynek Azji i Pacyfiku. Lean Connectivity ma jeszcze jedno ciekawe przeznaczenie - dzięki temu modułowi można uruchomić motocykl przy pomocy smartfona. Wirtualny klucz można udostępnić również innym użytkownikom danego pojazdu.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Inteligentne zegary Bosch Inteligentne zegary Bosch
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści